WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Peugeot 308 nowej generacji pokazał się w kamuflażu

Peugeot 308 nowej generacji pokazał się w kamuflażu

Serwis AutoCar podrzucił zestaw zdjęć szpiegowskich prototypu modelu Peugeot 308 nowej generacji, który dzierży solidny kamuflaż na swoim nadwoziu.

Zgodnie z oczekiwaniami, stylistyka 308 nowej generacji wydaje się oznaczać radykalne odejście od obecnej generacji i nic w tym dziwnego, bo Peugeot chce zapewne dopasować go do swoich innych nowych modeli. Jak producent to osiągnie?

Kamuflaż utrudnia bezpośrednie dostrzeżenie tych charakterystycznych elementów, ale wygląda na to, że 308 zamieni swój wystający dolny zderzak na zaokrąglony przód, który obejmuje nową bezramkową osłonę chłodnicy i wąskie reflektory marki. Nie powinno też zabraknąć charakterystycznych teraz dla Peugeota pionowych świateł do jazdy dziennej.

Linia dachu wydaje się z kolei bardziej ostro zakrzywiona w kierunku tyłu, co sprawia, że ​​hatchback wydaje się dłuższy i niższy, a detale, takie jak nowe lusterka boczne, subtelny tylny spojler i antena przypominająca płetwę rekina, dopełniają całą transformację.

Czytaj też: Dacia zapowiada nowy model Sandero, Sandero Stepway i Logan

Kolejny 308 ma ponownie podłożyć podwaliny pod nową erę Peugeota, kiedy to trafi do sprzedaży w 2022 roku po oficjalnym ujawnieniu już w następnym roku. Zostanie przy tym zbudowany na zaktualizowanej wersji platformy EMP2, umożliwiającej adaptację układów hybrydowych, a nawet elektrycznych.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News