WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Pickup Subaru BRAT z mocą 1000 KM jest szalony!

Nic dziwnego, że nie przywykliśmy do utożsamiania pickupów z ogromną mocą, kiedy to po prostu samochody ciężarowe, w których liczy się niezawodność i moment obrotowy. Kiedy więc wpada do nas zmodernizowane cacko, to po prostu nie możemy go pominąć. Tak też jest z tym egzemplarzem Subaru BRAT z mocą 1000 KM.

Czytaj też: Elektryczny Taycan Porsche przeszedł katorżnicze testy

Subaru BRAT (skrót od Bi-drive Recreational All-terrain Transporter) był dosyć dziwacznym modelem z napędem 4×4, którego produkowano w okresie 1978 – 1993 roku. W ciągu tych lat opierał się wyłącznie na 4-cylindrowych silnikach typu bokser. Tą pierwszą była jednostka o pojemności 1.6 litra i mocy 69 KM, którą zastąpiono w 1981 roku 1.8-litrowym modelem o mocy 74 KM. W 1983 do oferty włączono też turbodoładowany silnik wolnossący o pojemności 1.8 litra.

Drag Brumby quickest Subaru EJ in the world. 7.95 @ 168mph #diversiongarage #diversiontuning #dragsubaru #subaru #dragbrumby #motec #friendsdontletfriendsracewithoutmotec #ej25 #garrettturbo #7secondclub #7secondsubaru

Opublikowany przez Diversion Garage Piątek, 2 sierpnia 2019

BRAT ciekawił jednak nie osiągami, a interesującym wyglądem z nadwoziem o unikalnym stylu. W tym wydaniu zaskakuje jednak zarówno jednym, jak i drugim, bo pod jego maską znalazł się 2,5-litrowy turbodoładowany  silnik Subaru EJ25 napędzany metanolem. Według Engine Swap Depot przekazuje moc na tylne koła za pośrednictwem dwubiegowej automatycznej skrzyni biegów Powerglide. Dzięki swoim 1000 koniom mechanicznym wykręcił na ćwierć mili czas 7,95 sekundy przy prędkości 168 km/h.

Mid power pull and spinning tyres on rollers 🌪🌪🌪We will have to try a power pull on hub dyno soon and see what it puts down on Max power💪Can’t wait to get it to the track on full power and see what the time board shows🤔#OzFastestEJDiversion GarageMick’s Automotive Wiring SolutionsPenrite 10 Tenths RacingPenrite OilFlat 4 Performance Brisbane Cylinder Head ServiceACL Race SeriesGates AustraliaLED AutolampsElite AutomaticsBillet IncFAB LABPure Performance Motorsport Pty/ltdSDE Torque ConvertersDBA – Disc Brakes AustraliaTurbosmart

Opublikowany przez Drag Brumby Czwartek, 25 kwietnia 2019

Czytaj też: Elektryczny silnik HET od Linear Labs obiecuje wiele

Źródło: Road and Track