WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Plany Infiniti w kwestii samochodów elektrycznych

Plany Infiniti w kwestii samochodów elektrycznych

Pandemia uderzyła w markę Infiniti, jak w każdą inną firmę na rynku motoryzacyjnym, dlatego teraz ta planuje nie tylko zmniejszyć liczbę dostępnych modeli, ale też zwiększyć rentowność marki.

Według raportu opublikowanego w Automotive News, który przeprowadził wywiad z przewodniczącym Infiniti, Peymanem Kargarem, wiele się u Infiniti zmieni. Firma ma teraz w planach wprowadzenie na rynek w pełni elektryczny samochód, a także elektryczny samochód napędzany benzyną. Tak – nas również ciekawi bardziej ten drugi.

W obu przypadkach będą to jednak pojazdy drogie i zorientowane na wysokie osiągi. Ten drugi zamiast solidnego pakietu akumulatorów otrzyma raczej skromną paczkę, która będzie tylko medium między silnikami elektrycznymi, a silnikiem spalinowym, wytwarzającym na bieżąco energię.

Czytaj też: Czego oczekiwać po odświeżeniu Bentley Bentayga 2021?

Jego układ napędowy będzie oznaczony jako „e-Power”, co sugeruje, że będzie podobny do innych modeli sprzedawanych np. przez Nissana. Różnić od nich będzie go jednak samo przeznaczenie – nie będzie to wolny mieszczuch, a szybkie cacko.

Pojawi się również sportowy czysto EV, a także wysokowydajny samochód na benzynę. Oprócz tego, że nadchodzą, nie mamy żadnych dodatkowych szczegółów do przekazania, ale mamy nadzieję dowiedzieć się więcej przed końcem 2020 roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News