Karma o swojej platformie elektrycznych samochodów dla każdego

platforma EV, elektryczne samochody platforma, Karma EV, platforma Karma

Karma Automotive po raz kolejny postanowiła przypomnieć o sobie, zapowiadając platformę E-Flex, którą określa również mianem „codziennego BEV”, czyli codziennego samochodu elektrycznego z akumulatorami.

E-Flex jest platformą przewidzianą dla bardziej ekonomicznych elektrycznych pojazdów, których przykładowa konfiguracja obejmuje płaski akumulator o pojemności 80 kWh, pojedynczy silnik i zespół napędowy na przednie koła.

Według Karmy platforma „Everyday BEV” może być dobrym wyborem dla szeregu zastosowań konsumenckich i komercyjnych. Zwłaszcza tych, które wymagają niskiego całkowitego kosztu zarówno w eksploatacji, jak i jeździe na kilometr.

Mowa więc zarówno o transporcie publicznym, codziennych miejskich sedanach/hatchbackach, czy nawet samochodach dostawczych na podmiejskie tereny.

Czytaj też: Nagrano nowe Porsche Cayenne Coupe

Oczywiście nie zabraknie też możliwości zaszalenia z platformą pod kątem wydajności, ale od tego jest już jej wariant E-Flex High-Performance. Ta zapewni różne konfiguracje silników, akumulatorów i zapewne również stricte sportowych zmian w platformie.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News