Reklama
aplikuj.pl

[Aktualizacja] Play to trzeci operator ze specjalną ofertą edukacyjną

Play dołącza do Orange i T-Mobile, i prezentuje swoją ofertę przeznaczoną dla uczniów, studentów i pracowników oświaty. Fioletowi również stawiają na mechanizm zero rating.

Wszyscy klienci ofert Play mogą za darmo, bez pomniejszania transferu danych, korzystać z wybranych serwisów edukacyjnych. Dzięki metodzie zero rating nie trzeba dodatkowo aktywować usług lub pakietów. Wystarczy wejść na odpowiednią stronę internetową.

Zobacz też: T-Mobile również oferuje darmowy Internet dla studentów. Z ciekawym mechanizmem

Lista stron objętych mechanizmem została przygotowana na podstawie rekomendacji Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Prezes Play, Jean Marc Harion powiedział:

Rozumiemy odpowiedzialność, która spoczywa na nas, jako na dostawcy usług telekomunikacyjnych i dlatego zdecydowaliśmy się wdrożyć bezpłatny dostęp do kluczowych platform edukacyjnych. Wyrażamy nadzieję, że niniejsze szczególne działanie wesprze środowisko oświatowe oraz uczniów w skuteczny sposób i przyczyni się do realizacji programów edukacyjnych w nowym modelu nauczania, który stał się naszą rzeczywistością.

Teraz tylko pozostaje pytanie – o jakie serwisy chodzi? Też nas to bardzo ciekawi, dlatego czekamy na uzupełnienie komunikatu. O aktualizacji, mam nadzieję, będziemy Was informować.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News

Aktualizacja

Śpieszymy z aktualizacją. Z uzyskanych informacji wiemy, że podstawą do stworzenia mechanizmu darmowego Internetu był dokument Kształcenie na odległość – poradnik dla szkół Ministerstwa Edukacji Narodowej. Znajdziecie go na końcu tego materiału.

Lista witryn, które już są, albo będą objęte ofertą Play znajduje się na stronach 48 i 49 dokumentu. Aktualnie trwają jeszcze ostatnie rozmowy z niektórymi właścicielami platform w celu dopięcia szczegółów oferty.