Reklama
aplikuj.pl

PlayStation Advantage, czyli dlaczego kupicie PS5 a nie PC

playstation advantage, ps5

Dowiedzieliśmy się czym jest PlayStation Advantage. Nowe określenie w gamingu będzie problemem dla innych platform.

Sony podczas zapowiedzi PS5 wspominało, że zamierza przenieść ogromną bazę graczy PS4 na PS5 w dość krótkim czasie. Do tego firma chce kontynuować swoją politykę wydawania filmowych oraz klasycznych gier. Jak zatem w to wszystko wpasowuje sie (i czym jest?) PlayStation Advantage?

Sony nauczyło się podczas generacji PS4 wielu rzeczy. Firma wydając swoje gry zrozumiała, że ekskluzywne produkcje łączące akcję z filmowością, schodzą jak świeże bułeczki. Odkryto również siłę remaków, a przy okazji dowiedziano się, iż takie wymysły jak Knack czy Gravity Rush niezbyt się sprawdzają (choć tutaj raczej firma mogłaby też mocniej promować tego typu produkcje, to efekt być może byłby inny).

Czytaj też: Dodatki do Marvel’s Avengers w gumie do żucia i nie tylko

PS5 stawia zatem na odświeżone klasyki jak Demon’s Souls czy kolejne Horizony, Spider-Many i zapewne inne God of Wary czy The Last of Usy. Ale! Wygląda na to jakby teraz resztę pieniędzy, która szła na eksperymentalne tytuły + te ciężarówki pieniędzy, które zarobiono na wygranej generacji konsol, skierowano w inne miejsce. Kojarzycie jak zwiastun Marvel’s Avenegers ma oznaczenie „PlayStation Advantage”?

Okazuje się, że to nie będzie jednorazowy skok. Takich zwiastunów będzie cała masa, ponieważ (według informatora) Sony poszło do każdego większego wydawcy niezwiązanego bezpośrednio z marką PlayStation i rzuciło tak wysoką kwotę, aby w ich grze znalazła się zawartość niedostępna na Xbox Series X czy PC, że masa firm od razu się zgodziła, a konkurencja nawet nie była w stanie przebić oferty Sony.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News