Reklama
aplikuj.pl

Drogie mikropłatności w Gran Turismo 7, które kosztuje prawie 300 zł

gran turismo 7

Sony uruchomiło mikropłatności w Gran Turismo 7. Tak, jak się tego spodziewałem – ceny są dużą przesadą, a gra zdaje się teraz specjalnie pchać nas w objęcia dodatkowych płatności.

Mikropłatności w Gran Turismo 7

W recenzji Gran Turismo 7 zwracałem uwagę na mikropłatności. Poniżej zamieszczam fragment recenzji, a pełny tekst znajdziecie tutaj.

Tak jak i w Gran Turismo Sport i tutaj pojawia się opcja zakupu waluty gry za prawdziwe pieniądze. Oczywiście, wszystko da się zdobyć grając samemu, ale zwracam uwagę, że taka funkcja pojawi się w grze. To, co jednak mnie irytowało, to to, jak skąpo gra nas nagradza. O ile nagrody za wyścigi są w porządku, o tyle otrzymywane od czasu do czasu kupony na losowania wyglądają, jakby ktoś je specjalnie zaprogramował, abyśmy nie dostali nic dobrego. W Gran Turismo Sport losowaliśmy jeden z samochodów, które pojawiały się na ekranie. W GT7 za to losujemy jedną z pięciu przeróżnych nagród – od samochodu, przez części, do pieniędzy. Wszystkie moje losowania skończyły się wygraną najgorszej możliwej rzeczy do uzyskania. Albo miałem wielkiego pecha albo ktoś tutaj chce nas pchać w stronę mikropłatności.

W czasie pisania recenzji, mikropłatności nie były dostępne, ale miałem wrażenie, że wspomniane powyżej zmiany w systemach nagradzania gracza zdają się wskazywać na chęć wyciągania z naszego portfela dodatkowych pieniędzy.

Czytaj też: Resident Evil 2, 3 i 7 na PlayStation 5 i Xbox Series! Czego się spodziewać?

Dziś wiemy już na temat tych opłat więcej i okazuje się, że nie dość, że nie można już jak w Gran Turismo Sport kupić pojedynczego pojazdu za kilkanaście złotych, to jeszcze cennik opłat jest absurdalnie wysoki:

  • 100 000 kredytów – 11,25 zł
  • 250 000 kredytów – 22,50 zł
  • 750 000 kredytów – 45,00 zł
  • 2 000 000 kredytów – 89,00 zł

Gran Turismo 7 – czy trzeba korzystać z mikropłatności?

Opcjonalne płatności? Cóż, po części rzeczywiście wiele rzeczy można w grze odblokować po prostu grając, ale na pojazdy trzeba „pracować” dłużej, niż w Gran Turismo Sport, a do tego nieotrzymujemy niektórych zupełnie za darmo, za przejechanie codziennie danej liczby kilometrów.

Czytaj też: The Settlers nie zagracie na PC i GeForce NOW. Grę spotkał los Prince of Persia

Warto również dodać, że w Gran Turismo 7 występują pojazdy kosztujące nas nawet 10 milionów kredytów! Na tego typu pojazd (co więcej, rotujący w sprzedaży, więc lepiej się pośpieszyć) trzeba poświęcić naprawdę dużo czasu, a przecież 2 miliony kredytów to koszt 89 złotych. To wszystko w grze za 299 złotych…