Co powiecie na podgrzewane uchwyty rowerowe?

podgrzewane uchwyty rowerowe, Polar Plug

Chociaż same w sobie podgrzewane uchwyty rowerowe nie są niczym nowym, system Polar Plug rozwiązuje jeden główny problem, jaki je dręczy.

Podgrzewane uchwyty rowerowe z Polar Plug

Zimne dłonie stają się z czasem zgrabiałe, a posługiwanie się nimi stanowi wyzwanie. Na rowerze budzi to nawet obawy co do bezpieczeństwa, więc co powiecie na podgrzewane uchwyty rowerowe? Jednak nie takie specjalne, które zmuszają do wymiany obecnych gripów, a po prostu takie, których podrzewanie zapewnia się poprzez moduł wkładany do kierownicy.

Czytaj też: Czujnik ciśnienia w oponach rowerowych Airspy. Zainteresowani?
Czytaj też: eC01 Crossover nowym elektrycznym rowerem Peugeota
Czytaj też: Elektryczny rower Ride1Up Prodigy zachwyca wyceną

Polar Plug sprowadza się do dwóch cylindrycznych modułów, które wkłada się bezpośrednio pod istniejącymi uchwytami. Każda jednostka zawiera elektryczny element grzejny i baterię litową, a także przycisk zasilania na wystającym zewnętrznym końcu. Jedno naciśnięcie tego przycisku aktywuje emisję ciepła aż do 105 stopni Celsjusza, ale spokojnie – same uchwyty rozgrzeją się maksymalnie do 40ºC w ciągu 15 minut.

Czytaj też: 1800-watowy elektryczny rower FREY Beast, to bestia nie tylko z nazwy
Czytaj też: Ultralekki elektryczny rower Crow poprosi wkrótce o pieniądze
Czytaj też: Elektryczny rower LeMond Prolog waży zadziwiająco mało

Zintegrowany czujnik monitoruje temperaturę wewnętrzną, nie tylko zwiększając moc wyjściową w szczególnie niskich temperaturach, ale także zapobiegając przegrzaniu.

Jedno ładowanie trwa 2 godziny i ponoć zapewnia odpowiednią ilość mocy na przynajmniej 5 godzin ładowania. Obecnie Polar Plug możecie kupić na Kickstarterze za 99$, ale jego produkcja i dostawy są oczywiście pod jednym wielkim znakiem zapytania.