WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Pojedynek sterowników: Nvidia Studio vs Game Ready

Nvidia niedawno zaprezentowała nowe sterowniki Studio. Są one przeznaczone dla profesjonalistów. Czy jest jednak jakaś różnica w stosunku do sterowników Game Ready?

Sterowniki Nvidia Studio można zainstalować wraz z kartami graficznymi przeznaczonymi dla graczy. Jest to świetny krok, bowiem w tańszych zestawach dla profesjonalistów często lądują karty dla graczy zamiast Quadro. Zapewniają one większą wydajność w wielu zastosowaniach oraz większą ilość pamięci VRAM. Dotyczy to też laptopów, gdzie wiele konstrukcji z kartami RTX jest wybieranych przez profesjonalistów. Do tej pory trzeba było do nich instalować sterowniki Game Ready, natomiast niedawno pojawiły się sterowniki Studio, które mają znacznie lepiej sprawdzić się w zastosowaniach profesjonalnych.

W GeForce Experience łatwo sprawdzicie, którą wersję sterowników macie – tak jak na screenie powyżej. Oprogramowanie także na bieżąco sprawdza aktualizacje, co jest bardzo ważne. Najnowsze możliwe sterowniki zawsze zapewniają wyższą stabilność, poprawiają wydajność czy naprawiają różne problemy więc warto o to dbać.

W tym teście sprawdzę jakie są różnice pomiędzy sterownikami Nvidia Studio 442.19 a Nvidia Game Ready 445.75 i czy warto tymi pierwszymi zawracać sobie głowę. Testy przeprowadziłem w SPECviewperf 13, OctaneRender czy Blenderze. Nie zabrakło też najnowszy gier. Podlinkowałem Wam poprzednie testy, w których dowiecie się więcej na temat wykorzystanych programów.

Platforma testowa
Procesor
AMD Ryzen 5 3600X
Chłodzenie
Cooler Master Masterliquid 240
Pasta
Noctua NT-H1
Płyta główna
ASRock X570 Extreme4
Pamięć RAM
Kingston Predator 2x 8 GB 3000 MHz
Karta graficzna
Gigabyte GeForce RTX 2080 SUPER Gaming OC 8G
M.2
Samsung 970 Evo NVMe 1 TB
Zasilacz
SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W
Monitor
Acer Predator XB271HU Abmiprz
Spis treści:
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Testy w grach
Pokaż cały spis treści
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Testy w grach