Reklama

Pokaz Koenigsegg Regera z okazji walentynek

Pokaz Koenigsegg Regera

Chociaż walentynki już za pasem, a prezenty nieco tańsze od Bugatti Chiron Sport Alice zapewne już rozdane, fanatycy supersamochodów mogą ponownie uświęcić ten dzień przez ujawniony pokaz Koenigsegg Regera.

Walentynkowy pokaz Koenigsegg Regera

To odpowiedni hipersamochód na odpowiednim miejscu, bo w rzeczywistości w Koenigsegg Regera można się wręcz zakochać… wydając na niego wcześniej 1,9 miliona dolarów, a nawet nie, bo wszystkie egzemplarze zostały już wyprzedane.

Czytaj też: SUVy dla Koenigsegg i szanse na terenową Gemerę
Czytaj też: Illyrian Pure Sport jako pierwszy supersamochód Albanii
Czytaj też: Ares S Project, czyli supersamochód na bazie Corvette C8

Dla przypomnienia, Koenigsegg Regera jest hipersamochodem o mocy 1822 koni mechanicznych, który powstaje w ograniczonej liczbie od marca 2016 roku. Napędza go 5-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem, który wraz z dodatkiem trzech silników elektrycznych zapewnił mu m.in. rekord 0-400-0.

Czytaj też: Jedyny taki hipersamochód Koenigsegg Agera RS Refinement
Czytaj też: Oto Ares Design S1 Project Spyder. 700-konny supersamochód bez dachu
Czytaj też: McLaren zapowiada nowy hybrydowy supersamochód na 2021 rok

Jednak sam układ napędowy tego cacka, przez jego wyjątkowość, to już zupełnie inna historia, dlatego zdradzę jeszcze tylko tyle, że dzięki unikalnemu hybrydowemu układowi napędowemu Koenigsegg Regera nie ma skrzyni biegów i zamiast tego wykorzystuje silniki elektryczne do przenoszenia mocy V8 na koła.