WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Pokaźna dotacja w ramach programu „Czyste powietrze”. Kto może się o nią ubiegać?

Pokaźna dotacja w ramach programu „Czyste powietrze”. Kto może się o nią ubiegać?

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej postanowił znacznie rozszerzyć program „Czyste powietrze”. Teraz pieniądze można przeznaczyć tylko na jeden sprzęt.

Dotacje z programu „Czyste powietrze” są naprawdę pokaźne, bo można zyskać dofinansowanie do 37 tys. zł. Do tej pory jednak pieniądze można było przeznaczyć na wymianę źródła ciepła. Teraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej postanowił rozszerzyć zasady przyznawania dotacji. Jak podaje bankier.pl teraz dofinansowanie z programu można uzyskać również na zakup sprzętu służącego do wentylacji pomieszczeń.

Oznacza to, że o dotację mogą ubiegać się mieszkańcy, którzy decydują się na np. na zakup rekuperatora działającego jak wielofunkcyjna centrala. Urządzenie te wentyluje wnętrze, ogranicza osadzanie się wilgoci, a także za pomocą pobranego ze zużytego powietrza ciepła może ogrzać świeże. Dzięki temu można zmniejszyć wydatki na ogrzewanie i zapewnić optymalny klimat wewnątrz domu.

Program „Czyste powietrze” ma pomóc w walce z zanieczyszczeniami. Skierowany jest do właścicieli i współwłaścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych lub jednorodzinnych lokali mieszkalnych z własną księgą wieczystą. Warunkiem otrzymania dotacji jest dochód roczny nieprzekraczający 100 tys. złotych.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News