Chociaż zaznajomieni z grami komputerowymi od razu wyczują, że mają do czynienia nie z realnym nagraniem, a filmem z GTA V, to taką samą umiejętnością nie może pochwalić się niejaki Khurram Nawaz Gandapur. Ten pakistański polityk wziął nagranie z GTA V za prawdziwe i udostępnił go na swoim profilu.  

Czytaj też: Zbrodnia idealna, czyli plany zalania torrentów polskim serialem Wiedźmin

Sprawa jest tak prosta, jak tylko możecie sobie to wyobrazić. Polityk po prostu trafił na poniższe (stosownie zedytowane) nagranie w sieci i nie zastanawiał się zapewne zbyt długo, zanim wrzucił je na swojego Twittera, gratulując pilotowi fenomenalnych umiejętności swoim łamanym angielskim. Sam wpis został już oczywiście usunięty, ale internet nie zapomina:

Mowa dokładnie o poniższym nagraniu niszowego YouTubera, które za prawdziwe wziął też inny profil na Twitterze. Według niego był to terrorystyczny atak w Algierii (ciekawe, skąd autor wysłupał tę informację), który nie udał się przez umiejętności pilota.

Chociaż możemy się z tego śmiać, to jest to idealna okazja na uświadomienie sobie tego, że powinniśmy uważać na fake-newsy w sieci. Co najlepsze jednak, to nie jedyna wpadka pakistańskich polityków z ostatnich tygodni. Jeden z nich wystąpił ostatnio z nakładką AR w postaci kocich uszu podczas transmisji wideo, a jeśli przeniesiemy się w czasie o ponad rok, to nie możemy pominąć rosyjskich mediów, które wzięły nagranie z gry za dowód przeciwko USA.

Czytaj też: Graj w Warframe i wygraj lot w kosmos

Źródło: PCGamer

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej