Polsat kupuje Grupę Interia. Jest zgoda UOKiK

UOKiK wydał zgodę na dopięcie transakcji zakupu Grupy Interia przez Telewizję Polsat. Tym samym imperium Zygmunta Soloża powiększa się o ostatni brakujący element.

Zgoda UOKiK na duże zakupy Telewizji Polsat

Bardzo sprawnie Urząd Ochrony Klientów i Konsumentów podszedł do zgody na zakup Grupy Interia. Telewizja Polsat podpisała przedwstępna umowę zakupu na początku maja. Zakup 100% udziałów w Grupie Interia ma kosztować 422 mln złotych. Do tego, jak czytamy w komunikacie, kwota ta zostanie pomniejszona o określone płatności wykonywane przez spółki z Grupy Interia na rzecz sprzedających i podmiotów powiązanych sprzedających zrealizowane po dniu 31 grudnia 2019 r. oraz powiększona o odsetki naliczane wg stopy 3% rocznie za okres od 31 grudnia 2019 r. do dnia zamknięcia transakcji od kwoty 410 milionów PLN pomniejszonej o płatności, zgodnie z przyjętym w umowie przedwstępnej mechanizmem locked-box.

Do transakcji dołączy umowa reklamowa pomiędzy Polsat Media, a wydawnictwem Bauer oraz porównywarką finansową Rankomat. Jej wartość to 12 mln złotych.

Ciekawe czy po takim zastrzyku gotówki w czasopismach Bauer Media należącego do Grupy Bauer przestaną pojawiać pseudonaukowe reklamy.

Brakujący element imperium Zygmunta Soloża

Sieć portali internetowych wchodzących w skład Grupy Interia dopełni szereg usług, w posiadaniu których znajduje się Zygmunt Solorz. Dołączy do telewizji satelitarnej i internetowej, usług ubezpieczeniowych, telefonii komórkowej i stacjonarnej oraz Internetu mobilnego i stacjonarnego.

W skład Grupy Interia wchodzą takie serwisy jak omponik, Maxmodels, Styl.pl i Nowe Technologie, a także PC Format.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News