Reklama

Tak trenują polscy czołgiści w Leopardach

polscy czołgiści w Leopardach

Wojsko Polskie pochwaliło się imponującymi zdjęciami z ostatnich wyczynów czołgów Leopard. Ciekawi Was, jak trenują polscy czołgiści?

Polscy czołgiści w Leopardach

Czołgi Leopard braliśmy już dawno pod lupę w obszernym artykule, w którym to przybliżaliśmy związane z nimi szczegóły i wyjaśnialiśmy zawiłości. Na zdjęciach dookoła możecie zobaczyć czołgi w ich pełnej krasie, ale z dodatkowym osprzętowaniem w postaci systemu AGDUS.

Czytaj też: Jak amerykańscy Marines zastąpią czołgi?
Czytaj też: Najciekawsze newsy tygodnia – militaria [14.02.2021]
Czytaj też: USA wysłało bombowce B-1B do Norwegii z powodu Rosji

Ćwiczenia jakoś przeprowadzać bowiem trzeba, a kiedy do gry wchodzi taka broń, strzelanie w praktyce staje się niemożliwe. Jednak z laserowym symulatorem strzelań AGDUS ćwiczenia mogą być realizowane bez wykorzystania amunicji bojowej. Jednak razem z nim czołgiści i tak wykonują cały cykl czynności jakie są niezbędne do oddania strzału, choć tym jest zwyczajna wiązka laserowa.

Jak skomentował dowódca plutonu:

Załogi dokładnie skanują rejon obserwacji, wykrywają cele i prowadzą skuteczny ogień. Wszystko czynności odbywają się identycznie jak w przypadku amunicji bojowej

Czytaj też: DARPA opracowuje wojskowy dron LongShot z pociskami
Czytaj też: Pociski Harpoon powracają do okrętów podwodnych po 25 latach
Czytaj też:
Ubiór żołnierzy I Wojny Światowej wyglądał tak!

O trafieniu informują zainstalowane na czołgach Leopard czujniki, a komputer sterujący jest w stanie wskazać szereg błędy, jakie popełnia załoga i sugeruje ich korektę.