Reklama
aplikuj.pl

Jak ma się sprzedaż samochodów Porsche? Co z elektrycznym Taycan?

Samochód elektryczny Taycan stał się już najlepiej sprzedającym się modelem Porsche w Europie, przewyższając sprzedaż Panamery, czyli jego benzynową alternatywę.

Chociaż wysoka cena wzbudziła w nas wątpliwości, czy aby na pewno pierwszy elektryczny model Porsche, będzie dla firmy lukratywnym posunięciem, to wygląda na to, że świat jest już gotowy na EV nawet od takich graczy.

Porsche zaczęło dostarczać Taycana do klientów dopiero niecały rok temu, a po zwiększeniu jego produkcji sprzedaż w Europie jest wręcz zadziwiająca. Tego nie można jednak powiedzieć o sprzedaży tych samochodów w Ameryce Północnej, ale źle też nie jest (via Electrek).

W zeszłym miesiącu Taycan stał się najlepiej sprzedającym się samochodem Porsche w Europie, wyprzedzając nawet kultowe Porsche 911. Sprzedał się w nakładzie 1183 sztuk, ale kiedy zsumujemy sprzedaż Cayenne i Cayenne Coupe ze sobą, to właśnie ten SUV jest dla Porsche żyłą złota.

Czytaj też: Porsche ujawnia elektryczne modele Taycan na 2021 rok modelowy

https://twitter.com/lovecarindustry/status/1308383704126042114

Interesująca rzecz stała się jednak między modelem Taycan i Panamera. To spokrewnione ze sobą samochody w myśl możliwości i nadwozia (pomijając układ napędowy), a Taycan najwidoczniej wygryzł Panamerę bez reszty, na co wskazuje spadek sprzedaży w Europie o 71%.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News