Reklama

Premiera Land Rover Defender V8 2022

Premiera Land Rover Defender V8, Premiera Land Rover Defender V8 2022, Land Rover Defender V8 2022, Defender V8 2022

Wreszcie doczekaliśmy się oficjalnego debiutu modelu rozrywkowym.
Land Rover Defender V8 2022, który jest dostępny w wersji z 2- lub 4-drzwiami i nawet specjalnej edycji.

Land Rover Defender V8 2022 w pełnej krasie

Chociaż ceny poznamy dopiero bliżej premiery rynkowej, wiemy już wszystko to, co najważniejsze na czele z silnikiem. Będzie to 5-litrowa jednostka V8 z doładowaniem, która zapewnia moc rzędu 525 koni mechanicznych i 625 Nm momentu obrotowego. Te wartości trafiają na koła przez ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów, rozpędzając tego SUVa do setki w około 5 sekund, a maksymalnie do 240 km/h.

Czytaj też: Wielkie zmiany w przyszłości Jaguara i Land Rovera
Czytaj też: Odświeżony Land Rover Discovery 2021 zyskuje nowe silniki i nie tylko
Czytaj też: Podejrzyjcie specjalnego Land Rovera Defender Works V8 Trophy w akcji

Aby kontrolować dodatkową moc, Defender V8 ma stabilizatory o większej średnicy, które zmniejszają przechyły nadwozia, czy wzbogacony kontrolerem odchylenia elektroniczny aktywny tylny mechanizm różnicowy. Nowe ustawienie dynamicznej jazdy dla systemu Terrain Response wyostrza z kolei reakcję przepustnicy i usztywnia zawieszenie.

Charakterystyczne cechy tego modelu sprowadzają się do przednich zacisków hamulcowych Xenon Blue, czterech rur wydechowych i 22-calowych kół. W kabinie zastosowano tapicerkę Ebony Windsor Leather z akcentami Miko Suedecloth i Robustec, podczas gdy Alcantara osłania kierownicę.

Czytaj też: Wydalibyście majątek na ten model Land Rover Defender 1990 od Arkonik?
Czytaj też: Nowy Land Rover Defender, czyli hybryda i diesel w Europie
Czytaj też:
Gotowi na trochę terenowej zabawy z Jeepem, Mercedesem i Land Roverem?

Wewnątrz Land Rover Defender V8 2022 system informacyjno-rozrywkowy Pivi Pro może teraz przyjąć rozmiar 11,4-cali względem standardowych 10 cali, a w standardzie klienci otrzymają bezprzewodowe ładowanie. Mogą również wybierać spośród wielu pakietów stylizacyjnych albo zdecydować się na nowe wydanie Defendera XS, które jest dostępne wyłącznie z 3-litrowym, turbodoładowanym silnikiem rzędowym o sześciu cylindrach z łagodną hybrydą.