Reklama
aplikuj.pl

Premiera Nissan X-Terra 2021. Znany model powraca!

Nissan X-Terra 2021, premiera Nissan X-Terra 2021, X-Terra 2021

Wielki powrót zaliczył właśnie Nissan X-Terra 2021, przywracając po pięcioletniej przerwie nazwę Xterra, która jednak zmieniła się ogromnie, korzystając teraz z podstaw nowego Nissana Navary. Premiera w Europie jest jednak pod znakiem zapytania.

Premiera Nissan X-Terra 2021

W rzeczywistości X-Terra jest zmodyfikowaną wersją Terry, czyli trzyrzędowego SUVa wprowadzonego w 2018 roku. Względem niej otrzymał poprawione przednie i tylne światła LED oraz zaktualizowaną osłonę chłodnicy. W kabinie z kolei zainstalowano nowy dziewięciocalowy system informacyjno-rozrywkowy, a sterowanie HVAC przerobiono na bardziej nowoczesne.

Czytaj też: Nissan zapowiada kolejny samochód. To SUV z korzeniami pickupa
Czytaj też: Nissan Micra 2021. Widzicie różnice?
Czytaj też: Nowy Nissan Pathfinder wyrenderowany

Tuż nad lusterkiem wstecznym zamontowano 11-calowy odchylany ekran z wejściem HDMI, który ma na celu zabawić wszystkich… oprócz kierowcy. Z kolei pasażerowie w drugim i trzecim rzędzie mają własne sterowanie klimatyzacją zamontowane w suficie. Na pokładzie nie zabrakło siedzeń Nissana „Zero Gravity”. Układ wnętrza można też konfigurować dzięki systemowi składania drugiego i trzeciego rzędu.

Na Bliskim Wschodzie Nissan będzie sprzedawać model X-Terra 2021 z czterocylindrowym 2,5-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 165 KM i 241 Nm momentu obrotowego. Silnik ten jest połączony z siedmiobiegowym automatem.

Czytaj też: Nissan Qashqai 2021 na oficjalnym zwiastunie
Czytaj też: Nissan Z Proto MUSI doczekać się tej wersji
Czytaj też: Nissan Micra Tekna 1.0 AT – można go pokochać

Standard obejmuje napęd na dwa koła, ale X-Terra jako model z aspiracjami terenowymi, ma też wersję z napędem na 4 koła. Ta zapewni dodatkowo elektroniczny mechanizm różnicowy z blokadą tylnego mechanizmu różnicowego, a także systemy Hill Descent Control i Hill Start Assist.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News