Reklama
aplikuj.pl

Premiera nowego Samsunga opóźniona. Na który smartfon padło?

Właśnie dowiedzieliśmy się o kolejnej ofierze niedoborów komponentów na rynku układów krzemowych. Tym razem to premiera Samsung Galaxy S21 FE została przesunięta przez ciągle niską podaż.

Premiera nowego Samsunga opóźniona. Kiedy zadebiutuje Galaxy S21 FE?

Ostatnio pojawiły się plotki o rzekomym opóźnieniu premiery Galaxy S21 FE, ale oficjalne ogłoszenie Samsunga dotyczące tej sprawy dało nam do zrozumienia, że decyzja o zawieszeniu produkcji nie została podjęta. Dzisiaj jednak pewien raport z Korei Południowej, zdradza nam jednak na przekór firmie, że premiera Galaxy S21 FE odbędzie się dopiero w październiku, a jego dostępność będzie ograniczona.

Czytaj też: Oto pierwsze rendery Galaxy Watch Active4 Samsunga

Wcześniej dochodziły do nas informacje, że producent rozważał całkowite wstrzymanie produkcji Galaxy S21 FE, ale taki pomysł z czasem firma ponoć całkowicie odrzuciła. Samsung zdecydował się ponoć na ograniczenie liczby smartfonów, ale dobrze wiecie jak traktować takie pogłoski. Źródła podają jeszcze, że Galaxy S21 FE będzie bardziej przystępnym cenowo flagowcem wśród innych modeli w cenie ponad 1000 dolarów. Nie zostanie on prawdopodobnie wprowadzony na rynek w Korei Południowej ani Japonii, ale powinniśmy oczekiwać go początkowo w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Czytaj też: Nowe Galaxy Z Samsunga wyciekły. Spójrzcie na rendery

Dostępne informacje dotyczące Galaxy S21 FE wspominają, że napędzi go Snapdragon 888 współpracujący z 6/8 GB pamięci RAM i 128/256 GB pamięci wewnętrznej (UFS 3.1). Smartfon zaoferuje pojemność baterii na poziomie 4500 mAh, a nad całością będzie czuwać system Android 11 wraz z nakładką graficzną One UI 3.1.

Czytaj też: Już wkrótce Instagram pozwoli dodawać zdjęcia z poziomu przeglądarki

Galaxy S21 FE zostanie wyposażony w 6,41-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 1080 x 2400 pikseli z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Na jego przodzie znajdzie się aparat o rozdzielczości 32 Mpx, a pod nim wbudowany skaner linii papilarnych. Ponadto smartfon ostatnio pozował na renderach ujawniając swoje cztery wersje kolorystyczne, na które możecie zerknąć powyżej.