Produkcja sześciu elektrycznych Mercedesów w szczegółach

Produkcja sześciu elektrycznych Mercedesów, Produkcja elektrycznych Mercedesów, elektryczne Mercedesy

Mercedes-Benz właśnie przypomniał światu, że podchodzi poważnie do EV, przedstawiając zarówno plany produkcji sześciu elektrycznych samochodów, jak i kilka zdjęć swoich prototypów.

Plany produkcji sześciu elektrycznych Mercedesów

Producent samochodów przygotowuje się do wprowadzenia do produkcji sześciu pojazdów elektrycznych w ciągu najbliższych dwóch lat, choć początkowo realizował swoje elektronowe plany dosyć powoli. Teraz jednak Mercedes-Benz znacząco przyspieszył swoje działania.

Czytaj też: Nowa generacja Mercedesa Klasy C 2022 wyszpiegowana. Gdzie te zmiany?
Czytaj też:
Spójrzcie na świąteczne samochody Mercedesa
Czytaj też:
Hofele Ultimate HG, czyli Mercedes-G do potęgi

W najnowszym komunikacie prasowym firma przedstawiła bardziej szczegółowe spojrzenie na plan wprowadzenia sześciu nowych pojazdów elektrycznych EQ do produkcji w 2021 i 2022 roku:

  • Fabryka Mercedes-Benz w Sindelfingen (Niemcy): wprowadzenie luksusowego elektrycznego sedana EQS w Factory 56 w pierwszej połowie 2021 roku
  • Fabryka Mercedes-Benz w Rastatt (Niemcy) i w Pekinie (Chiny): rozpoczęcie produkcji pierwszego w pełni elektrycznego kompaktowego SUVa EQA w 2021 roku
  • Fabryka Mercedes-Benz w Kecskemét (Węgry) i w Pekinie (Chiny): ruszy produkcja elektrycznego kompaktowego SUVa EQB w 2021 roku
  • Fabryka Mercedes-Benz w Bremie i wkrótce potem w Pekinie: rozpoczęcie produkcji elektrycznego sedana biznesowego EQE w 2021 roku
  • Fabryka Mercedes-Benz w Tuscaloosa (USA): warianty SUVów EQS i EQE rozpoczną produkcję się w 2022 roku

Czytaj też: Wyszpiegowano Mercedesa GLC nowej generacji w zimowych testach
Czytaj też: Spójrzcie na prototyp Mercedes-Benz EQS bawiący się w śniegu
Czytaj też: eSprinter Mercedesa nowej generacji zyska wszechstronność z nową platformą

To ogłoszenie skomentował Markus Schäfer, szef działu badań w Daimler i dyrektor operacyjny Mercedes-Benz Cars w następujący sposób:

Dzięki strategii „Electric First” Mercedes-Benz konsekwentnie podąża ścieżką do neutralności pod względem emisji CO2 i intensywnie inwestuje w transformację. Nasze portfolio pojazdów staje się elektryczne, a tym samym nasza globalna sieć produkcyjna z fabrykami pojazdów i akumulatorów.

Zamierzamy być liderem w dziedzinie elektromobilności i skupić się w szczególności na technologii akumulatorów. Podchodzimy kompleksowo, od badań i rozwoju po produkcję, a także współpracę strategiczną.