WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Project xCloud bez iOS i wszystkich gier, ale Polska jest

Project xCloud bez iOS i wszystkich gier, ale Polska jest

Microsoft ogłosił plany rozwoju Project xCloud. Chmura Xboxa na start otrzyma wybrane tytuły i zadziała na wybranych urządzeniach.

Microsoft kontynuuje swoją politykę udostępniania swoich gier wszędzie i wszystkim za jak najmniejsze pieniądze. Tym razem kolejny etap rozwoju obejmuje Project xCloud czyli chmurę przeznaczoną do grania.

Abonenci Xbox Game Pass Ultimate już od 15 września otrzymają w Polsce dostęp do Project xCloud. Usługa ma w domyśle pozwalać nam na granie we wszystkie produkcje z Xbox Game Pass w dowolnym miejscu z Internetem. Project xCloud będzie działał po prostu na wszystkim.

Czytaj też: DualShock 4 i PlayStation 5. Które gry działają w taki sposób?

Póki co… będzie to dość ograniczona oferta. Okazuje się bowiem, że posiadacze sprzętów z iOS nie zagrają w gry z xCloud. Do tego jeśli ktoś liczy, że odpali aplikację Microsoftu na swoim telewizorze z Androidem to… też nie. Chmura ma działać tylko na sprzętach mobilnych.

15 września nie otrzymamy także całego katalogu Xbox Game Pass. Zamiast tego w nasze ręce wpadnie sto gier. Jakie to będą produkcje? Na ten moment wiadomo, że będą to:

  • Minecraft Dungeons
  • Destiny 2
  • Tell Me Why
  • Gears 5
  • Yakuza Kiwami 2

Resztę gier poznamy bliżej daty startu usługi.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News