WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Spójrzcie na szalenie dziwny prototyp hybrydowego Ferrari

Ferrari doczekało się już w swojej ofercie dwóch hybryd – LaFerrari w 2013 i SF90 Stradale w 2019 roku. Teraz najwidoczniej szykuje i trzeci model, którego najpewniej widać na zdjęciach.

Powszechnie uważa się (via Motor1), że następne Ferrari, które będzie mogło pochwalić się silnikiem elektrycznym, zostanie wyposażone w nowo opracowaną jednostkę V6, która jest podstawą dla firmy na lata 2018-2022, co sugeruje sam debiut nowej hybrydy. Zwłaszcza że plan Ferrari zakładał hybrydyzację około 60% linii produktów do 2022 roku.

Prototypy Ferrari wyposażone w zelektryfikowane układy napędowe były wielokrotnie zauważane, ale ten uwieczniony przez niejakiego Waltera Vayra jest szczególnie interesujący. Projekt przodu może wskazywać na SF90 Stradale ze względu na reflektory, ale profil boczny sugeruje, że testowany prototyp może być oparty na 488 GTB.

Tylny koniec ma dwie końcówki wydechu zamontowane wyżej na zderzaku, podobnie jak w SF90, w połączeniu z pojedynczymi okrągłymi tylnymi światłami GTB zamiast podwójnej konfiguracji SF90 i F8 Tributo. Z kolei pogłębione nadkola, które wydają się znacznie szersze na tylnej osi, to następny element, niepasujący do układanki.

Czytaj też: Lamborghini nie bez powodu nagrało ścigające się SUVy Urus

Innymi słowy – to zlepek wielu modeli, a więc prototyp w naprawdę wczesnej fazie rozwoju. Żółte naklejki z wysokim napięciem wskazują z kolei, że pojazd miał zelektryfikowany układ napędowy, co potwierdzają widoczne przewody.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News