Reklama

Spójrzcie na prototyp Hondy Civic nowej generacji

prototyp Hondy Civic, prototyp civic, prototyp civic 11.

Oto i on, prototyp Hondy Civic nowej generacji, w którym możemy podejrzeć to, czego powinniśmy oczekiwać po wersji produkcyjnej tego samochodu z prawie 5 dekadami na karku.

Prototyp Hondy Civic

Chociaż jest to tylko prototyp, Honda twierdzi, że jest reprezentatywny dla seryjnego wariantu 11. już generacji, który zostanie ujawniony na początku przyszłego roku. Będzie bazował na tej tej samej platformie, co obecny model, ale Civic 2022 będzie miał całkowicie nową stylizację nadwozia i wnętrza, lepszą technologię oraz więcej funkcji bezpieczeństwa

Czytaj teżAutonomia Honda Legend. Wyścig o bycie pierwszym trwa
Czytaj też: Roadster Honda S660 od Mugen, to bestyjka tylko z wyglądu
Czytaj też: Słodka Honda N-One doczekała się sporej aktualizacji

Tak jak oczekiwaliśmy Honda Civic nowej generacji otrzymała uproszczony, ale teraz bardziej elegancki wygląd, w którym dominują liczne obłości i eksponująca maskę oraz kabinę przednia konsola. To na niej znalazły się skierowane w dół długie reflektory LED połączone z kratką zwieńczoną logiem producenta, jak również rozbudowany splitter, łączący boczne wloty powietrza z tym głównym.

Reszta nadwozia zachowuje z kolei te same atletyczne proporcje i niską wysokość jazdy, co model 10.generacji, na której nowy Civic jest oparty, ale wygląda bardziej gładko dzięki nowym detalom bocznym, pomarszczonemu słupkowi C i wyraźniejszym detalom. Wewnątrz z kolei ma znaleźć się prosta deska rozdzielcza z dwoma cyfrowymi ekranami.

Czytaj też: Czy Honda Civic 2021 zachowa manualną skrzynię biegów?
Czytaj też: Nowa Honda Civic Type R wyrenderowana na podstawie patentów i zdjęć
Czytaj też: Honda Civic nowej generacji skrywa wszystko pod kamuflażem

Honda Civic 2022 będzie dostępna w dwóch wersjach nadwozia sedan i hatchback, jako że firma zrezygnowała z produkcji coupe. Po stronie bezpieczeństwa możemy liczyć na standardowy pakiet Honda Sensing, ale producent dodatkowo podaje, że nowy Civic będzie miał „wiele nowych aktywnych i pasywnych systemów bezpieczeństwa”.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News