Reklama
aplikuj.pl

Przeglądarka Edge dla systemu Windows 10X

Na stronie Egde pojawiła się możliwość pobrania specjalnej wersji przeglądarki dedykowanej systemowi Windows 10X, który do ogólnego użytku wejdzie dopiero wiosną 2021 roku.

Edge dla systemu Windows 10X już do pobrania

W grudniu Windows 10X będzie już dostępny dla producentów, jednak dla użytkowników dopiero wiosną przyszłego roku. Cały czas trwają prace nad rozwojem systemu dedykowanego urządzeniom z dwoma ekranami , na który czekaliśmy od dawna. Teraz Microsoft ujawnił dedykowaną Windowsowi 10X przeglądarkę. Na stronie Edge można już pobrać jej specjalną wersję. Pojawiła się ona na anglojęzycznej stronie pobierania, a w opisie znalazła się adnotacja, że ta wersja Egde nadaje się do używania z HoloLens.

Czytaj też: Dzwoni do Ciebie numer 222571145? Pamiętaj, żeby odebrać telefon!
Czytaj też: Rada Unii Europejskiej chce położyć kres bezpiecznemu szyfrowaniu rozmów?
Czytaj też: Revolut dodaje funkcję Pockets, czyli pomoc w planowaniu wydatków

Microsoft już od jakiegoś czasu informował, że intensywnie pracuje nad wersją Edge na silniku Chromium, która będzie się nadawała na Windowsa, HoloLens i Xboxa. Docelowo Windows 10X ma być świetną alternatywą zarówno dla Chrome OS, jak i systemu Google. Oprócz wielu udogodnień jego koszt ma być o wiele niższy niż standardowego Windowsa 10, a w najbliższym czasie mamy poznać jeszcze więcej funkcji, które będzie nam oferował.