Reklama
aplikuj.pl

Dowództwo USA precyzyjnie przewidziało pandemię koronawirusa

prognoza koronawirus, przepowiednia pandemii, pandemia przepowiednia, przepowiednia koronawirus,

Chociaż z przepowiedniami jest tak, że można wygłaszać ich całą masę, a któraś z pewnością się kiedyś sprawdzi, to jednak ten raport zbyt dokładnie opisuje obecną pandemię koronawirusa.

Raport z 2017 roku utworzony przez United States Northern Command ostrzegał, że przyszła pandemia może mieć poważne konsekwencje dla wojska i całego narodu (via Popular Mechanics). Raport ostrzegał, że „nowa choroba układu oddechowego” może rozprzestrzenić się na całym świecie, poważnie wpływając na społeczeństwo amerykańskie i gospodarkę nawet przez dwa lata.

Dalej raport przewidywał także globalną niestabilność, która doprowadzała do dramatycznych zakłóceń społecznych, terroryzmów i agresji państw. Ten raport, to dokument o nazwie Branch Plan 3650, który został po raz pierwszy ujawniony przez The Nation.

Powstał w 2017 roku i miał zapewnić wytyczne personelowi NORTHCOM w odpowiedzi na „znaczący operacyjnie wybuch choroby zakaźnej”. Rozprawiał o epidemii z powodu terroryzmu, ale też brał pod uwagę potencjalne źródło na chińskich mokrych rynkach, z których pochodzi ponoć COVID-19.

Czytaj też: Badacze Armii USA rozpoczęli testy szczepionki na koronawirusa

Branch Plan 3650 nieumyślnie przewidział z niesamowitą precyzją problem, przed którym stanęły chińskie władze we wczesnych dniach epidemii w Wuhan:

Inaczej niż w przypadku zagrożeń chemicznych i radiologicznych, incydenty biologiczne mogą trwać miesiące, a niektóre bakterie i wirusy wywołujące choroby mogą rozprzestrzeniać się między ludźmi. Ponadto są z nimi związane ograniczone możliwości wykrywania/ostrzegania, co oznacza, że ​​epidemia/atak może zostać nierozpoznany i rozprzestrzeniać się przed postawieniem diagnozy klinicznej. […] objawy mogą naśladować naturalnie występujące ogniska endemiczne (np. grypę sezonową).

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News