Reklama
aplikuj.pl

Pobito oficjalne przyspieszenie nowej Corvette C8

prędkość Corvette, nowa Corvette, Corvette C8, przyspieszenie Corvette, jak przyspiesza Corvette

Jak szybko przyspiesza nowa Corvette? Nie jest to trudne pytanie, bo możemy zajrzeć w oficjalne informacje od Chevroleta, ale te wydają się nieco… zaniżone?

To oczywiste, że producenci do opisywania swoich produktów wykorzystują możliwie najlepsze warunki, aby postawić je w możliwie najjaśniejszym świetle. Jednak Chevrolet najwidoczniej nie zrobił tego z Corvette C8.

Nowa Corvette według szacunków producenta rozpędza się do 96,5 km/h w 3 sekundy, co samo w sobie jest niesamowite dla pojazdu, którego cena podstawowa nie dobija nawet 60000$, ale najwidoczniej nie oddaje w pełni możliwości samochodu.

Czytaj też: Volkswagen Golf R 2020 coraz bliżej

Oczywiście z tego typu testami jest, jak jest, bo na wynik wpływa masa czynników, ale i tak ta wiadomość jest godna uwagi. Na poniższym filmie Mike’a Davenporta na YouTube ten pokazał, że nową Corvette stać na znacznie więcej na prostej drodze.

Test jest prosty – wjazd na linię startu, ustabilizowanie obrotów na poziomie 3500 na minutę, wciśnięcie gazu do dechy i zwolnienie hamulca. Nic więcej nie potrzeba, aby w powyższym przypadku rozpędzić Corvette C8 do 96,5 km/h nie w oficjalne trzy, a niewiarygodne wręcz 2,7 sekundy. Powód takiego wyniku?

Zdecydowanie dodatek pakietu Z51 za 5000$, który dodaje do samochodu elektroniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, krótsze przełożenie tylnej osi i bardziej lepkie opony. Dodatkowo zawieszenie mogło pochwalić się systemem Performance Traction Management.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News