Reklama
aplikuj.pl

Czy tak wyobrażacie sobie przystępnego cenowo elektrycznego Volkswagena?

Volkswagen, Volkswagen ID.1, Volkswagen ID1, tani Volkswagen, Volkswagen EV

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że Volkswagen już rozpoczął pracę nad stosunkowo tanim modelem elektrycznym, czyli ID.1. Teraz z kolei doczekaliśmy się pierwszego nieoficjalnego renderu.

Następca modelu e-up! będzie dla Volkswagena albo żyłą złota, albo porażką – jak to zwykle bywa w przypadku tak ważnych projektów. Chociaż nie mamy pojęcia co do wyglądu tego modelu, możemy być pewni, że zachowa w sobie stonowany, miejski styl wraz ze sporą dawką nowoczesnego designu.

Kompaktowy hatchback? To brzmi godnie, jak na tego typu model, który wygląda, jak połączenie ID.3 z Fiatem Pandą… przynajmniej na poniższym i nieoficjalnym renderze Bruna Freitasa, który opisał go następująco:

Zakładając, że ten podstawowy model D zastąpi Volkswagena Up! w najbliższej przyszłości, projekt polega na wdrożeniu głównych cech konstrukcyjnych nowych pojazdów EV w nowej generacji Up! Ten ID.1 dostał jeszcze nieco charakteru, co jest bardzo ważne w środku szału na SUVy.

Czytaj też: Syn poświęcił 41 lat na odszukanie i odrestaurowanie Volkswagena taty

Czego z kolei możemy oczekiwać po ID.1? Tak naprawdę, to tajemnica, bo będzie bazował na nowej platformie BEV. Jednak obecna generacja Volkswagena e-up! może podrzucić nam nieco szczegółów. Tak więc, tak prezentuje się jego specyfikacja:

  • 36.8 kWh baterie (32.3 kWh w użytku)
  • do 260 km zasięgu według WLTP
  • Sprint 0-100 km/h w 11.9 sekundy
  • Maksymalna prędkość 130 km/h
  • Napęd na przód
  • Silnik o mocy 61 kW i 212 Nm momentu obrotowego
  • Szybkie ładowanie od 0 do 80% w 60 minut

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News