Reklama

SF90 Stradale doczekało się butów od Puma Ferrari ION F

SF90 Stradale, buty Puma Ferrari ION F, Ferrari ION F

Nie tak dawno na łamach naszego portalu pojawiła się Honda ze swoimi inteligentnymi butami Ashirase, które mają nie wyglądać, a pomagać. Tym jednak razem premiera butów firmy Puma obejmuje już tę zwyczajną parę, która ma tylko wyglądać i przynosić na myśl wyjątkowe Ferrari SF90 Stradale.

W ramach najnowszej współpracy między firmą Puma i Ferrari doczekaliśmy się wyjątkowych sneakersów o nazwie Ferrari ION F. Te czerpią pełnymi garściami z najważniejszych i najbardziej charakterystycznych elementów Ferrari SF90 Stradale, przyjmując dosyć elegancki i prosty wygląd. Wygląd, w którym jednak widać to, co najważniejsze, czyli linie nadwozia SF90. Na pierwszy rzut oka trudno pominąć głównego bohatera tego designu, czyli wstawkę, ciągnąca się od środka podeszwy aż za tył cholewki.

Czytaj też: Najnowsza kierownica Thrustmaster repliką prosto z Ferrari SF1000

Nowe buty Ferrari ION F od Puma kuszą, ale niestety pominęły najważniejszy aspekt SF90 Stradale

To oczywiście tylko wisienka na torcie w przypadku butów Ferrari ION F, które nawiązują do supersamochodu również poprzez odblaskowy panel TPU z tyłu buta z pianką PU. Ten czerpie inspirację z dynamicznego przedniego spojlera włoskiego supersamochodu… i tak naprawdę trudno doszukać się większej liczby cech samochodu w tej parze butów. Pomijając kultową czerwień, bo model ten jest też dostępny w ciemniejszym wydaniu, to w ogólnym rozrachunku Ferrari ION F nie krzyczy na prawo i lewo, że jest dedykowane SF90.

Czytaj też: Popularność Ferrari pod lupą. Czy marka utrzymuje dawną chwałę?

Jednak model, jako część nowej kolekcji dedykowanej Ferrari, posiada oczywiście jednoznaczne logo i nazwę, a cała jego struktura jest inspirowana „połączeniem krzywizn samochodów Ferrari z ludzką anatomią podkreślającą związek między ubraniami”. Najważniejszą część buta, czyli cholewkę buduje specjalny materiał siatkowy, zapewniający zarówno wygodę, jak i wentylację, a całość dopełnia dzianinowa skarpeta i magnetyczna klamra wzdłuż całej szerokości.

Szkoda tylko, że nie postarano się o nawiązanie do hybrydowego układu napędowego SF90 Stradale, na który składa się 4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem w połączeniu z trzema silnikami elektrycznymi o łącznej mocy prawie 1000 koni mechanicznych.

Czytaj też: To najpewniej hybrydowe Ferrari V6. Obejrzyjcie nagranie prototypu

Możemy być pewni, że w nowej kolekcji mody Ferrari pojawi się więcej butów, ale na razie dostęp mamy tylko do modelu Puma ION F, który jest dostępny w wybranych fizycznych sklepach Puma i Ferrari, a także w odpowiednich sklepach internetowych w cenie 450 dolarów, czyli ponad 1700 zł.