WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Putin chciał nowe elektryczne motocykle i je otrzymał

Prezydent Rosji, Władimir Putin, zaczął ostatnio naciskać na modernizację rosyjskich pojazdów rządowych przy użyciu nowych cacek zbudowanych na terenie państwa. Kiedy on czegoś chce, musi to dostać, co widać po Aurus.

Aurus, to tak naprawdę nowa linia pojazdów, która już teraz obejmuje nową limuzynę, furgonetkę i opancerzonego SUV. Dziś do tego trio dołączył nowatorski i wyjątkowy, bo motocykl Aurus, który jako jedyny jest w tej grupie elektryczny. Sam został zaprojektowany w myśl zadań eskortowych i przybiera wygląd motocykla turystycznego.

Te elektryczne motocykle mają wysoką regulowaną przednią szybę i tylne boczne sakwy ładunkowe na oczywiste wyposażenie. Chociaż nie ma ostatecznych oficjalnych specyfikacji, Moto Station podaje, że elektryczny motocykl Aurus powinien rozwijać prędkość maksymalną 240 km/h i być wyposażony w silnik elektryczny o mocy 150 KM.

Na powyższych zdjęciach/renderach możemy dostrzec obecność monoschocka na tyle i przodzie, który zastępuje tradycyjny amortyzowany widelec.

Czytaj też: Ostatni teaser nowego Mercedesa Klasy S przed premierą

Obecnie oczekuje się, że motocykl elektryczny Aurus zostanie wprowadzony na rynek w 2022 roku, więc minie trochę więcej czasu, dopóki nie otrzymamy pełnej specyfikacji tego nowego rosyjskiego motocykla elektrycznego (via Electrek).

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News