WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Radeon Vega II i procesory Ryzen 3000 na targach CES 2019

Niestety tym razem mam dla Was coś z nieoficjalnego źródła, które jest informatorem serwisu Wccftech. Według niego firma AMD ma szykować na targi CES 2019 (8-12 stycznia) coś wielkiego, ponieważ nie tylko prezentacje procesorów Ryzen 3000, ale również nowych APU, a nawet konsumenckiej karty Radeon Vega II.

Tradycyjnie zalecam podejście do tego przecieku z przymrużeniem oka, ale trudno go bagatelizować, zważywszy na to, że AMD jest w na tyle dobrej pozycji, że (przynajmniej na rynku procesorów) powinno wydawać swoje produkty tak szybko, jak tylko to możliwe. Zwłaszcza że trafiła już do nas fenomenalnie zapowiadająca 2019 roku domniemana specyfikacja procesorów Ryzen 3000. To jednak desktopowe układy, po których każdy z nas oczekuje czegoś naprawdę solidnego i w których temacie trudno cokolwiek dopowiedzieć. Wrócę więc do chipów APU, które według Wccftech mają zostać wydane z myślą o podkopaniu fundamentów kombinacji Intel/Nvidia w segmencie mobilnym. To może sugerować, że najpierw doczekamy się mobilnych odsłon, a na te desktopowe przyjdzie nam trochę poczekać. Niestety o zapowiedzianej przed trzema latami rodzinie Picasso nie wiemy za wiele – nie możemy być pewni nawet co do procesu i architektury!

Dlatego też daruję sobie spekulacje i przejdę do zdecydowanie najciekawszej wieści, bo rozprawiającej o nowej karcie graficznej dla konsumentów. Co najważniejsze, nie mówimy tutaj o pierwszych układach na podstawie architektury Navi, a starej (nie)poczciwej “Vedze”. W teorii powinna to być konsumencka wersja tej “profesjonalnej” 7nm karty Vega. Mówimy więc o 7nm GPU Vega 20, który powinien znaleźć się na pokładzie karty Radeon Vega II.

Co do tego mamy pewne poszlaki: Do sieci trafił znak towarowy AMD Radeon Vega II

Źródło: Wccftech