Reklama
aplikuj.pl

Ranking najlepszych gier logicznych i edukacyjnych na telefon 2023

Happy family with son using mobile apps together at home.Family watch funny video, make video call selfie on phone online app

Nasz ranking gier logicznych wprowadzi cię w niesamowity świat rozrywki na wyższym poziomie. Jesteś gotów? 

Z artykułu dowiesz się: 

  • Czy gry logiczne to dobry sposób na spędzenie czasu? 
  • Jakie są najlepsze gry strategiczne na telefon?
  • Jakie są najlepsze gry typu quiz? 
  • Jakie są najlepsze gry logiczne na telefon?

Zobacz też: Ta aplikacja mobilna zamienia smartfon w elektroniczny stetoskop

Granie na telefonie już dawno weszło na nowy poziom. Gry na przenośne urządzenia są coraz lepsze i ciekawsze. Wysil swoje szare komórki i rozruszaj swój umysł, dzięki najlepszym grom logicznym i edukacyjnym. Nasz ranking gier logicznych z pewnością cię zaskoczy! 

Gry logiczne i strategiczne — świetny pomysł na rozruszanie szarych komórek

Czy gry logiczne na telefon kojarzą ci się z nudą i straconym czasem? Nasz ranking gier logicznych udowadnia, że tego typu rozrywka to doskonała alternatywa, która nie tylko pozwala się zrelaksować, ale również uczy. Darmowe gry logiczne na telefon, które przygotowaliśmy to najlepsze propozycje, które znajdziesz w sklepie Google Play. Możesz w nie grać na urządzeniu mobilnym, a także na Windowsie

W naszym zestawieniu znajdziesz gry logiczne dla dorosłych na telefon oraz ciekawe propozycje dla dzieci. Tutaj posiadacze niemal każdego modelu telefonu znajdą coś dla siebie! 

Najlepsze mobilne gry logiczne i strategiczne na telefon 2023

Poszukujesz fajnych gier logicznych na telefon? A może bardziej interesuje cię super skomplikowana strategia? Poniższa tabelka pokazuje, jakie gry plasują się na czołowych miejscach w sklepie Google Play! To oczywiście niekompletna lista, jednak poniższe tytuły zaczarowały już wielu użytkowników i z pewnością spełnią wszelkie oczekiwania. 

NazwaRodzaj gryRozgrywka
FishdomGry logiczne dla dzieci na telefonPolega na zjadaniu rybek o mniejszej sile, stosując odpowiednią strategię. 
Toilet Rush RaceGry logiczne dla dzieci na telefonPolega na sprytnym narysowaniu trasy. 
WoodokuGry logicznePolega na ustawianiu kloców tak, aby nie zablokować planszy. 
Parking Jam 3DGry logicznePolega na parkowaniu samochodu w różnych miejscach zgodnie z zasadami. 
Block Blast Adventure MaterGry logiczneTo Tetris z dodatkowymi zasadami i przeszkodami. 
ExoMinerGry strategiczne dla dzieci i dorosłychPolega na rozbudowie kopalni i wydobywaniu surowców. 
Lapse: a Forgotten Future Gry strategiczneTo gra w świecie postapo, w której jako prezydent musisz rozwiązać wiele problemów trapiących miasto.
Plants kontra Zambies Gry strategiczneGra typu defence.
Ancient Planet Tower DefenceGry strategiczneGra typu defence. 
Transport Tycoon Empire CityGry strategiczne dla dzieci i dorosłychPolega na zarządzaniu firmą transportową. 

Najlepsze gry typu Quiz do grania z przyjaciółmi 

Nasz ranking gier logicznych to nie tylko okazja do wysilenia szarych komórek, ale również do wspólnej zabawy z przyjaciółmi! Zobacz, jakie wspaniałe tytuły rozruszają każdą imprezę i sprawią, że jej uczestnicy poznają się jeszcze lepiej. 

Milionerzy

Niektóre gry logiczne na androida są nudne i oklepane. Nie można tego powiedzieć o aplikacji Milionerzy. W czasie rozgrywki uczestnik ma za zadanie odpowiedzieć na 15 pytań. Ich poziom rośnie z każdą kolejną poprawną odpowiedzią. Ta zabawa pozornie jest przeznaczona dla jednego gracza, jednak w czasie imprezy można odpowiadać wspólnie lub urządzić zawody. 

Kumple

Wśród darmowych gier do pobrania na telefon na imprezy godna uwagi jest gra Kumple. Rozgrywka zapewnia mnóstwo dobrej zabawy, a nawet niekontrolowane wybuchy śmiechu. Do rozpoczęcia potrzebne są 3 osoby, a ich zadaniem jest rozstrzygnięcie kwestii typu:

  • kto jest najlepszym sportowcem w grupie,
  • kto najlepiej śpiewa,
  • czy też kto ma najwięcej sekretów do ukrycia.

Jak dobrze się znacie

Niektóre fajne gry logiczne na telefon nie wymagają wielu osób. Jak dobrze się znacie, jest jedną z nich. W rozgrywce bierze udział dwóch graczy, a ich zadaniem jest odpowiedzieć poprawnie na pytania o drugiej osobie. Taka zabawa to doskonała okazja na lepsze poznanie się i zacieśnienie więzi. 

5 wartościowych gier logicznych i edukacyjnych przeznaczonych dla dzieci 

Czy darmowe gry logiczne na telefon do pobrania prezentują wysoki poziom? Zdecydowanie tak, jednak w sklepach można natknąć się również na niezbyt jakościowe produkcje. Aby tego uniknąć, zobacz jakie gry na telefon za darmo przetestowaliśmy specjalnie dla ciebie, tworząc ranking gier logicznych!

Duolingo

Gry edukacyjne na telefon dla dzieci bawią i uczą. Tak działa z pewnością Duolingo. Ta niezwykła aplikacja służy do przyjemnej i naturalnej nauki angielskiego. Znajdują się w niej rozmaite ćwiczenia, które nie męczą i dopasowują się do poziomu użytkownika. Działanie programu trzeba przetestować samemu, ale zapewniamy, że nauka z Duolingo jest dziecinnie prosta i bardzo wciągająca. 

Lekturowo

Lekturowo to gra edukacyjna dla 6-latka na telefon, która pozwoli w prosty i przyjemny sposób powtórzyć wiedzę z lektur szkolnych. W aplikacji znajdują się streszczenia popularnych książek, opis ich bohaterów oraz quizy sprawdzające wiedzę. Do wyboru są testy zawierające od 1 do nawet 70 pytań. Dzięki tej grze dziecko z pewnością dostanie najwyższą ocenę na każdym sprawdzianie z lektury. 

Khan Academy

Nie ma lepszej gry edukacyjnej dla 5-latka na telefon niż Khan Academy Kids, chociaż mogą z niej korzystać również młodsze dzieci. Niestety obecnie aplikacja ma tylko wersję angielską, jednak ma to swoje dobre strony. Dzięki temu dziecko może jednocześnie uczyć się angielskiego. Gra jest kolorowa, pięknie wykonana, ma wiele różnych zadań dostosowanych do wieku, piosenki, łamigłówki  i naprawdę wciąga. Jeżeli jednak twoje dziecko nie chce uczyć się po angielsku to może skorzystać ze standardowej Khan Academy. Jej oprawa graficzna nie jest tak bogata i barwna, jednak zadania, jakie oferuje, ułatwiają naukę szkolną, a nawet akademicką. Dzięki aplikacji nauczysz się dodawania, biologi, informatyki, całek, algebry i wielu innych rzeczy. Z pewnością ta propozycja jest warta uwagi. 

Squla

Gry edukacyjne dla 7-latka na telefon mogą być kolorowe, jednak nie muszą być przez to zbyt banalne. Squla łączy w sobie piękną grafikę z wyzwaniami dopasowanymi do poziomu użytkownika. Zadania polegają między innymi na dopasowywaniu obrazków do podpisów, uzupełnianiu słowa, odpowiedzi na pytania, a nawet układaniu puzzli. Chociaż początkowo brzmi to banalnie, to wcale takie nie jest! Dzięki aplikacji dzieci mogą się nauczyć matematyki, polskiego, przyrody, informatyki i wielu innych przydatnych przedmiotów. Zapewniamy, że ta nauka i zabawa w jednym nie znudzi się szybko. 

Quizlet

Darmowe gry logiczne na telefon często mają swoje płatne wersje. Dokładnie tak jest w przypadku aplikacji Quizlet. W darmowej wersji użytkownik ma dostęp do kurów tworzonych przez użytkowników z całego świata. Dzięki temu można uczyć się od najlepszych. Niestety w przypadku takiego modelu prowadzenia lekcji, można łatwo natknąć się na niesprawdzone informacje. Na szczęście uniknięcie tego typu sytuacji jest bardzo proste i polega na wybieraniu lekcji pisanych przez osoby opisane jako nauczyciel. 

FAQ

Czy warto grać w gry logiczne? 

Gry logiczne dobrze wpływają na wszystkie funkcje poznawcze, w tym na pamięć, zdolność logicznego myślenia i wyobraźnię przestrzenną. Udowodniono również, że codzienne granie w tego typu gry chroni przed chorobami neurodegeneracyjnymi (chorobami wieku starczego, na przykład Alzheimer).

Jakie gry logiczne na telefon za darmo do pobrania cieszą się największą popularnością? 

Niestety gry logiczne darmowe na telefon są zdecydowanie mniej popularne niż pozostałe gatunki gier. Istnieją jednak gry w tej kategorii, które biją rekordy popularności. Należą do nich sudoku, Quizlet, Mahjong oraz gry typu escape room.  

Czy gry dla dzieci różnią się od tych dla dorosłych?

Różnica pomiędzy grami dla dzieci, a tymi dla dorosłych polega na zróżnicowanym poziomie rozgrywki. W grach dla dzieci unika się również przemocy, nagości i pokazywania substancji psychoaktywnych.