Mały, ale masywny crossover. Oto Renault Kiger 2021 dla mas

Mały masywny crossover, Renault Kiger 2021 dla mas, Renault Kiger 2021, Kiger 2021

Zadebiutował właśnie Renault Kiger 2021, będący małym, masywnym i na dodatek eleganckim crossoverem o długości zaledwie 3991 mm.

Premiera Renault Kiger 2021

Renault ujawniło prototyp Kigera w listopadzie 2020 roku, a teraz przedstawiła jego wersję produkcyjną, która w ofercie producenta znajdzie się nad jeszcze mniejszym modelem Kwid. Podobnie jak większość samochodów na rynku indyjskim, bo tam model jest kierowany, ten nowy crossover ma duży prześwit rzędu 205 mm, aby lepiej radzić sobie z tamtejszymi nierównymi drogami.

Czytaj też: Render Renault 5 Alpine pokazuje nową elektryczną strzałę
Czytaj też: Nadchodzi elektryczny SUV Renault. Mamy jego pierwszy zwiastun
Czytaj też: Renault Koleos – francuska wizja SUV’a

Jako budżetowy crossover o wadze 1012 kg, Renault Kiger 2021 ewidentnie jest miszmaszem innych modeli, wyglądając z przodu jak bardziej ekskluzywny Kwid, a z tyłu niczym Captura z tylnymi światłami w kształcie litery C. Swoją drogą, zarówno na tyle, jak i na przodzie pojawiły się o światła LED, a wewnątrz kabina jest podobną wypadkową innych samochodów Grupy Renaulta. Znajdziemy tam dwa wyświetlacze i trzy wielkie pokrętła do klimatyzacji.

Jeśli chodzi o specyfikacje techniczne, Kiger jeździ na tej samej platformie, co minivan Triber (via Motor1). Stąd trzycylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,0 litra z turbodoładowaniem pod maską, który wytwarza 100 koni mechanicznych i 160 Nm momentu obrotowego. Moc trafia na przednie koła za pośrednictwem pięciobiegowej manualnej lub opcjonalnej przekładni CVT. Jest też opcja mniejszego, bo 72-konnego silnika wolnossącego z manualem lub skrzynią Easy-R.

Czytaj też: Zielona Ostoja Renault jako pierwszy ekolab w Polsce pod Warszawą
Czytaj też: Alpine jako elektryczna marka Renaulta. Trzy modele zapowiedziane
Czytaj też: Zapowiedź elektrycznej Dacia Spring i konceptu Renaulta

Pomimo tego, że jest drobnym crossoverem, Renault zachowuje najlepszą w swojej klasie pojemność w bagażniku rzędu 405 litrów, którą można powiększyć do 879 litrów po złożeniu tylnych siedzeń.