Reklama

Render Renault 5 Alpine pokazuje nową elektryczną strzałę

Alpine jako elektryczna marka Renaulta, Alpine, elektryczna marka Renaulta, zmiany Alpine

Nie tak dawno pisaliśmy, że elektryczny Renault 5 został ujawniony, ale był to jedynie prototyp. Teraz render Renault 5 Alpine pokazuje nam, jak finalnie mógłby ten model wyglądać.

Render Renault 5 Alpine

14 stycznia dowiedzieliśmy się dwóch ważnych szczegółów na temat przyszłości Renault. Po pierwsze, marka Alpine stała się marką w stu procentach elektryczną, a na dodatek ujawniła trzy planowane modele. Wśród nich najbliżej jest jednak Renault 5 w formie elektrycznego hatchbacka do miasta.

Czytaj też: Zielona Ostoja Renault jako pierwszy ekolab w Polsce pod Warszawą
Czytaj też: Alpine jako elektryczna marka Renaulta. Trzy modele zapowiedziane
Czytaj też: Zapowiedź elektrycznej Dacia Spring i konceptu Renaulta

Elektryczny Renault 5 wyróżnia się przede wszystkim czerwonym akcentem, który prawdopodobnie jest ukłonem w stronę Renault 5 GT Turbo, co podkreśla szanse na podkręconą wersję w przyszłości. Niestety na temat samochody nie wiemy wiele.

Renault 5 AlpineElkèszült az új 5-ös Alpine vàltozata. Kapott új felniket, sportosabb lökhàrítót, és kèk-fehér színösszeàllítàst. #xtomidesign #renault #r5alpine #virtualtuninghungary

Posted by X-Tomi Design on Thursday, January 21, 2021

Czytaj też: Renault Kangoo 2021. Co zgotowali nam Francuzi?
Czytaj też: Nadchodzi elektryczny SUV Renault. Mamy jego pierwszy zwiastun
Czytaj też: Renault Koleos – francuska wizja SUV’a

Wiemy jednak, jak finalnie Renault 5 może wyglądać, a przynajmniej chcemy wierzyć w to, że wiemy, dzięki renderowi od X-Tomi Design. Grafik spróbował swoich sił w wielkiej spekulacji na temat tego, jaką formę przyjmie ten model w produkcyjnej wersji. Podoba się?