Nieoficjalny render wyjątkowego SUVa AMG

wyjątkowego SUVa AMG

Wiecie, że oddział AMG Mercedesa ponoć szykuje się do wydania swojego własnego, wyjątkowego modelu? Możemy już nawet podejrzeć, render wyjątkowego SUVa AMG, który powstał za sprawą Motor.es.

Zwiastun Mercedes Hyperscreen

W rzeczywistości Mercedes realizuje już swoje plany w kwestii rozszerzenia oferty marki Maybach, Klasy G oraz właśnie AMG i choć wiele rozbija się tutaj o elektryfikację, starsze i nowsze plotki wokół oddziału AMG sprowadzają się najczęściej do dedykowanego SUVa. W rzeczywistości jednak ostatni raz słyszeliśmy o nim ponad dwa lata temu, kiedy firma zapowiedziała, że ​​nie opracuje takiego pojazdu.

Czytaj też: Wyszpiegowano Mercedesa GLC nowej generacji w zimowych testach
Czytaj też: Spójrzcie na prototyp Mercedes-Benz EQS bawiący się w śniegu
Czytaj też: eSprinter Mercedesa nowej generacji zyska wszechstronność z nową platformą

Czas jednak zmienia wiele, a nowy raport wspomina, że niemiecki producent samochodów opracowuje już nowego dedykowanego dla AMG SUVa, który dołączy do czterodrzwiowego coupe AMG GT, ostatecznie zastępując go w ofercie AMG. Firma podobno nie planuje wymiany sedana AMG, a ten nowy SUV ma plasować się w ofercie między między GLE i GLS.

Czytaj też: Spójrzcie na świąteczne samochody Mercedesa
Czytaj też: 
Hofele Ultimate HG, czyli Mercedes-G do potęgi
Czytaj też:
Nowe zdjęcia ujawniają dach Mercedesa SL 2022

Dlaczego taki SUV w ogóle powstaje? No cóż, wszystko rozbija się o obecną sytuację na rynku oraz konkurencję, spijającą obecnie śmietankę na ciągle rosnącym popycie na SUVy oraz crossovery. AMG ma więc postawić na unikalny design, którego poznamy dopiero w 2023 roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News