Reklama
aplikuj.pl

Replika LEGO Lamborghini Sian 1:1 wymagała 360 dni prac

Replika LEGO Lamborghini Sian, LEGO Lamborghini Sian, Lamborghini Sian LEGO, replika Lamborghini Sian

W 2018 roku pisaliśmy dla Was o tym, że model Bugatti Chiron został w całości wykonany z Lego Technic i można było się nim przejechać. Ta replika LEGO Lamborghini Sian utrzymana w skali 1:1 jest uboższa względem podobnie potraktowanego Chirona, ale i tak kręcić na nią nosem, to jakby narzekać na to, że dostało się zestaw klocków Lego Sián w skali 1:8 za grubo ponad 1000 zł.

Lamborghini Sian FPK 37 to dla producenta wyjątkowy hipersamochód, będący pierwszą hybrydą w masowej produkcji. Ten tytuł zawdzięcza połączeniu superkondensatora z 6,5-litrowym silnikiem wolnossącym w układzie V12. To ten naturalnie robi największą robotę, zapewniając 785 koni mechanicznych, do czego układ elektryczny dorzuca kolejne 34 KM. Cała ta moc jest kierowana na wszystkie koła przez siedmiobiegową automatyczną skrzynię biegów z adaptacyjną charakterystyką zmiany biegów w zależności od trybu jazdy.

Czytaj też: Pierwszy elektryczny samochód Lamborghini wreszcie w świetle informacji

Czas przyśpieszenia tego modelu za 3,6 miliona dolarów do setki wynosi zaledwie 2,8 sekundy, podczas gdy prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 350 km/h. Jak to zwykle z unikalnymi Lamborghini bywa, Sian jest limitowany produkcyjnie, a plany opiewają na wyprodukowanie zaledwie 63 wersji coupe i 19 roadster.

Czytaj też: Nowy rekord Lamborghini Urus. Tym razem w grę wchodzą lodowe wojaże

Łącznie budowa pełnowymiarowej repliki LEGO Lamborghini Sian zajęła 8660 godzin, które można przeliczyć na… 360 dni, czyli prawie rok

Replika LEGO Lamborghini Sian w skali 1:1 jest tym samym jeszcze rzadsza, zachowując w 100% rzeczywiste rozmiary, czyli 4980 mm długości, 2101 mm szerokości i 1133 mm wysokości, a także funkcjonalne reflektory przednie i tylne wykonane w całości z elementów Lego Technic. W produkcji wykorzystano ponad 400 000 elementów, z czego 20 musiało być specjalnie opracowanymi od podstaw dla tej wersji. Wszystko to przekłada się na ogromną wagę wynoszącą 2200 kilogramów.

Czytaj też: Audi o sprzedaży Lamborghini. Co czeka włoskiego giganta?

5370 godzin projektowania i 3290 godzin produkcji – tyle czasu wymagało stworzenie repliki LEGO Lamborghini Sian. Za jej powstanie odpowiada zespół 15 specjalistów od projektowania, inżynierii i budownictwa z Czech. Ci zasięgnęli pomocy oficjalnego lakiernika Lamborghini w myśl pokolorowania całej repliki, której zewnętrzne panele budują unikalne, sześciokątne klocki. Dzięki dodatkowi elementów Lego Technic ta replika rozświetla mrok światłami z przodu i z tyłu.