Reklama
aplikuj.pl

Resident Evil 2, 3 i 7 na PlayStation 5 i Xbox Series! Czego się spodziewać?

resident evil

Capcom zrobił swoim fanom niespodziankę. Okazuje się, że docenione na poprzedniej generacji produkcje trafią w natywnej wersji na nowe konsole.

Resident Evil odświeżone

Capcom poinformował graczy o swoich najbliższych planach związanych z Resident Evil. Oficjalnie wiemy, że czekamy na kolejne aktualizacje Resident Evil Village oraz na zapowiedziane do tej gry fabularne rozszerzenia DLC. To jednak nie wszystko, co jest planowane.

Ostatnie odsłony Resident Evil w postaci Resident Evil 2 Remake, Resident Evil 3 Remake oraz Resident Evil 7 to doskonały moment dla nowych graczy, aby wejść w to uniwersum. Wiele osób zrobiło to na poprzedniej generacji konsol, a teraz zapewne uda się przyciągnąć kolejne osoby, które kupiły PlayStation 5 i Xbox Series jako swoje pierwsze konsole.

Czytaj też: Ghostwire Tokyo z darmowym prologiem! Co znajdziemy w tej nietypowej produkcji?

Wszystkie trzy wspomniane gry – Resident Evil 2 Remake, Resident Evil 3 Remake oraz Resident Evil 7 trafią w natywnej wersji na PlayStation 5, Xbox Series S oraz Xbox Series X. Oczywiście produkcje działają już teraz w ramach kompatybilności wstecznej, ale mówimy tutaj o pełnoprawnych, ulepszonych wersjach na nowsze sprzęty. Capcom zapowiada ulepszenia wizualne gier, ale przy okazji zaznacza, że w produkcjach nie pojawi się żadna nowa zawartość.

Wszyscy gracze posiadający wspomniane odsłony Resident Evil na PlayStation 4 lub Xbox One otrzymają nową wersję za darmo. Poprawione zostaną również pecetowe wersje produkcji. Gracze komputerowi również będą mogli zagrać w ładniejszej oprawie i też dostaną to wszystko za darmo.

Resident Evil 7 na PS VR2?

Warto tutaj przy okazji przypomnieć, że Resident Evil 7 posiada ekskluzywny tryb VR przeznaczony dla PlayStation VR. Tryb ten nigdy nie pojawił się na PC, a na konsolach był ograniczony do grania na padzie zamiast kontrolerów ruchowych.

Czytaj też: Porównanie graficzne Gran Turismo 7. Już w to graliśmy?

Ciekawym zatem jest, czy Capcom skusi się na poprawienie również i tego trybu gry i być może zrobi niespodziankę dla przyszłych posiadaczy PlayStation VR2? Otwarta pozostaje także kwestia VR dla graczy PC. Więcej na temat nowych wersji gier dowiemy się później w tym roku.