Reklama
aplikuj.pl

Revolut Bank – oferty kredytowe i konto z ubezpieczeniem

Revolut Bank

Revolut Bank i oferta kredytowa – to nowości, z którymi rusza Revolut. Na razie dla wybranych klientów.

Co oferuje Revolut Bank?

Wybrani klienci Revoluta otrzymali możliwość użytkowania nowych usług. Pierwszą z nich jest Revolut Bank, który wygląda na typowe konto bankowe. W komunikacie czytamy, że Twoje konto Revolut Payments (to, którego używasz w tej chwili) pozostanie niezmienione z jednym wyjątkiem – pieniądze zostaną przelane na Twoje konto Revolut Bank, gdzie będą chronione w ramach systemu ubezpieczenia wpłat.

Czytaj też: Revolut wprowadza nową formę płatności, jednak nie dla wszystkich

Za bezpieczeństwo środków będzie odpowiadać państwowa spółka Deposit and Investment Insurance. W dokumentach dotyczących szczegółów ubezpieczenia czytamy, że ochrona obejmie kwotę do 100 000 euro zgromadzonych na wszystkich kontach danej osoby. Maksymalny okres wypłaty środków z odszkodowania ma wynosić 15 dni.

Samo konto w Revolut Bank będzie nieoprocentowanym kontem depozytowym.

W ofercie pojawi się też rezydencja podatkowa.

Czytaj też: Dostajesz wypłatę na konto Revolut? Możesz przestać

Revolut Credit, czyli kredyt w Revolut

W opisie usługi Revolut Credit mamy do wyboru kredyt klasyczny. Co wygląda trochę jak limit odnawialny lub karta kredytowa. Do dyspozycji mamy kwotę do 20 000 zł oraz RRSO na poziomie 8,66%. Pozwala ona na korzystanie z tych samych kursów walut co w pozostałych kartach oraz brak opłat za kartę, pod warunkiem wykonania co najmniej 10 transakcji miesięcznie.

Czytaj też: Nastolatki i gry cyfrowe – poradnik dla rodziców

Obok tego mamy klasyczny kredyt, również do kwoty 20 000 zł z RRSO 14,42%.