Reklama

Miejski rower elektryczny FuroSystems Aventa zapewnia nawet 80 km zasięgu

Miejski rower elektryczny FuroSystems Aventa, Miejski rower elektryczny, FuroSystems Aventa, rower elektryczny Aventa, miejski rower Aventa

Szukacie elektrycznie wspomaganego roweru z myślą o dojeżdżaniu do pracy? Miejski rower elektryczny FuroSystems Aventa nada się do tego idealnie i jest stosunkowo tani, jak na to, co oferuje.

Miejski rower elektryczny FuroSystems Aventa

Brytyjska firma FuroSystems stworzyła jedno z lżejszych połączeń na rynku z aluminiową ramą w roli głównej, bo ogólna waga roweru Aventa sięga 16,5 kg. Ta jednak jest bezpośrednio zależna od rodzaju akumulatora Samsung, jako że FuroSystems oferuje trzy wersje ogniw zintegrowane z ramą o pojemności od 281 Wh do 504 Wh.

Czytaj też: System MIND powie Wam wszystko o zawieszeniu roweru
Czytaj też: Czujnik ciśnienia w oponach rowerowych Airspy. Zainteresowani?
Czytaj też:
 eC01 Crossover nowym elektrycznym rowerem Peugeota

Te akumulatory zapewniają maksymalny zasięg wspomagania do 80 km na najniższym trybie i do 55 km na najwyższym. Przy tym wszystkim rower FuroSystems Aventa nie oferuje dźwigni przepustnicy na kierownicy, a tylko system wspomagający pedałowanie (jednak bez czujnika momentu obrotowego). To jest ważne dla tego modelu, o czym przekonuje 9-biegowa przerzutka Shimano.

Za napęd odpowiada silnik Bafang o mocy 250 W ukryty w tylnej piaście, wspomagający rowerzystę tylko do maksymalnej prędkości rzędu 25 km/h. Przynajmniej w wersji europejskiej, bo z czasem rynek doczeka się też wydania amerykańskiego o mocniejszym silniku i ograniczeniem podciągniętym do 32 km/h.

Czytaj też: Elektryczny rower towarowy Yuba Kombi E5 kusi ceną
Czytaj też: Co powiecie na podgrzewane uchwyty rowerowe?
Czytaj też: Elektryczny rower z hydraulicznym napędem. Oto Oyo

Pomijając kwestię układu napędowego, rower elektryczny FuroSystems Aventa oferuje dodatkowo hydrauliczne hamulce tarczowe, co jest dosyć niespotykane w tym pułapie cenowym dla ebike. Mowa bowiem o cenie zaczynającej się od 1399 funtów brytyjskich, która gwarantuje kupującemu dodatkowo zestaw błotników, pakiet akcesoriów z myślą o tylnym bagażniku, zintegrowane oświetlenie i możliwie najbardziej ukryte okablowanie.