Reklama
aplikuj.pl

Takie drugie generacje rowerów elektrycznych lubimy

rower elektryczny, Riide 2, nowe rower Riide, elektryczny rower Riide 2

Doczekaliśmy się właśnie drugiej generacji elektrycznych rowerów firmy Riide, która swoje kroki stawiała na Kickstarterze w 2014 roku.

Nazwany po prostu Riide 2, ten elektryczny rower jest idealnym przykładem tego, jak powinny wyglądać kolejne iteracje jakiegoś produktu. W porównaniu do poprzedniej generacji zyskał aluminiową ramę pozbawioną górnej „rury”, co sprawiło, że teraz waży 23,5 kilograma. Więcej niż wcześniej, ale odpowiada za to głównie możliwy do zdemontowania 840-Wh podłużny akumulator na dolnej rurze.

Riide 2 napędza silnik elektryczny w tylnej piaście o mocy całych 500 W, które wskakują do 750 W w szczycie na drodze i 1,45 kW w terenie. To sprawia, że jego maksymalna prędkość wspomagania wzrosła do 45 km/h, a moment obrotowy z 25 do 60 Nm. Zasięg? Na jednym ładowaniu całe 128 kilometrów, które uzyskujemy po prawie 4 godzinach ładowania (via New Atlas).

Czytaj też: Uzdatnijcie wodę słońcem z GoSun Flow

Nowa rama będzie pasować do rowerzystów o wysokości od 1,52 do 1,9 m, całe okablowanie ukryto w rurach, a zintegrowane oświetlenie zapewni 100 lumenów z tyłu i 600 lumenów z przodu w walce z ciemnością albo ostrym cieniem mgły. Tradycyjny łańcuch wymieniono na karbonowy pasek Gates, a nad momentem obrotowym czuwa czujnik.

Riide 2 jeździ na 27,5-calowych kołach owiniętych oponami Schwalbe Big Ben, a za hamowanie odpowiadają hydrauliczne hamulce z 180 mm tarczami wspomagane elektrycznym systemem. Ten elektryczny rower jest również wyposażony w łączność 4G LTE, Bluetooth LE, GPS i 9-osiowy akcelerometr. Cena? 2799$, ale tylko w USA.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News