Reklama

Pierwszy rower elektryczny od Segway! C80 zaciera granicę pojazdów elektrycznych

rower elektryczny Segway C80

Elektryczne rowery i motocykle w jednym, czyli po prostu motorowery, odrodziły się wręcz przez coraz popularniejsze środki osobistego transportu, czego kolejnym przykładem jest Segway C80.

Segway eMoped C80

Na Indiegogo ruszyła kampania związana z elektrycznymi motorowerami C80 Segwaya w ramach typowej przedsprzedaży za 1899 dolarów. Jest to oczywiście dziwny twór. Na tyle dziwny, że można go opisać, jako elektryczną hulajnogę z pedałami i siodełkiem, która aż za bardzo brata się z motorowerem.

C80 jest wyposażony w silnik o mocy 750 W, który razem z 1152 Wh wyjmowanym akumulatorem o zasięgu do 85 km, rozpędza to cacko do maksymalnie 32 km/h poprzez przepustnice na kierownicy wyposażonej również w wyświetlacz LED, dźwignię przedniego hamulca tarczowego i tylnego bębnowego oraz parę lusterek.

Czytaj też: Current, czyli najtańszy elektryczny rower z paskiem węglowym

Po stronie wyposażenia nie zabrakło hamowania regeneracyjnego, amortyzacji na tyle i przodzie, oświetleniu z czujnikiem światła, małego bagażnika na tyle, wsparcia aplikacji i NFC, czy lokalizacji GPS. Pierwsi klienci otrzymają swoje Segway eMoped C80 już w listopadzie… o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News