Reklama
aplikuj.pl

Rysunki z akcji Quick Draw trafiły do chmury Google

Rysunki z akcji Quick Draw trafiły do chmury Google
Rysunki z akcji Quick Draw trafiły do chmury Google

O wielkiej interaktywnej akcji Quick Draw organizowanej przez Google w 2016 roku słyszał zapewne każdy. Teraz firma postarała się o to, aby każdy chcący skorzystać ze zgromadzonych zasobów mógł po prostu sięgnąć do chmury, a nie pobierać ich na swój sprzęt.

Dla przypomnienia wyjaśnię jednak co tak naprawdę miała na celu akcja Quick Draw. Otóż Google postanowiło sprawdzić swój system oparty na sztucznej inteligencji w nieco nowatorskim stylu, dlatego też poprosiło internautów do narysowania prostych szkiców. Te miały być swoistym testem dla systemu, który miał je po prostu rozpoznawać. Do tej pory udało mu się to w ponad miliardzie przypadków rozłożonych po 345 kategoriach. Te posiadają nie tylko szkice, ale również „metadane” z podpowiedziami i geograficznymi lokalizacjami użytkowników. Jednak coś, co przyszło „od ludu” musi trafić „do ludu”, co też postanowił Google. Udostępnił więc swoje zasoby za pomocą Google Cloud Platform w postaci interfejsu API i towarzyszącego komponentu Polymer, czyli bibliotece języka JavaScript.

Wszystko po to, aby programiści mieli łatwiejszy i zdecydowanie szybszy dostęp do tych danych. Po co jednak komuś jakieś bazgroły? No cóż, te mogą powiedzieć całkiem sporo, bo na podstawie wielu badań odkryto na przykład, że ​​86% Amerykanów rysowało koła w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, podczas gdy 80% Japończyków rysowało je zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Niezbyt ekscytujące? To może zaciekawi Was aparat DIY, który „rysuje” zdjęcia wykonywane w czasie rzeczywistym właśnie na podstawie szkiców z Quick Draw.

Czytaj też: Google publikuje kilka aplikacji bazujących na sieci neuronowej

Źródło: Venturebeat