Reklama

Wojna SSD w nowym wymiarze. Samsung poległ pod Sabrent Rocket 4 Plus

Przed kilkoma dniami Samsung ujawnił swoje najnowsze dyski SSD na M.2, które wykorzystują linie PCIe 4.0, których wydajność powala… ale nie tak bardzo, jak ta drzemiące w Rocket 4 Plus od Sabrent.

Firma Sabrent najwidoczniej postanowiła zawalczyć z Samsungiem w segmencie konsumenckim szalenie wydajnych dysków SSD, które osiągnęły nowy poziom za sprawą interfejsu PCIe 4.0. Potwierdzają to możliwości modelu Rocket 4 Plus i sam fakt, że Sabrent tuż po ujawnieniu dysków Samsung 980 Pro, pochwalił się swoim.

Dla przypomnienia, 1 TB wariant 980 Pro będzie chwalił się sekwencyjnym zapisem i odczytem rzędu kolejno 7000 i 5000 MB/s, podczas gdy losowe odczyty i zapisy dla dysku sięgają wartości 1000K operacji IOPS (via Guru3D).

Rocket 4 Plus ma z kolei do zaoferowania ten sam odczyt sekwencyjny rzędu 7000 MB/s, ale wyższy odczyt tego samego charakteru, wynoszący 6850 MB/s.

Czytaj też: Co kryje się za GeForce RTX 30? Technologiczne zaplecze nowych kart NVIDIA

Sabrent oferuje swoje nowe dyski Rocket 4 Plus w pojemności 2 TB, 1 TB i 500 GB. Każdy z nich łączy układy pamięci NAND TLC z kontrolerem Phison E18. Za chłodzenie odpowiada kilka elementów na czele z aluminiowym radiatorem, warstwami aluminium na dysku i widocznym na zdjęciach rozpraszaczu ciepła w kolorze Rose Gold.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News