Reklama
aplikuj.pl

Poznaliśmy specyfikację Samsung Galaxy XCover 5

Samsung, dość niespodziewanie, zapowiedział kolejny smartfon dla wymagających wytrzymałości użytkowników. Przy okazji do sieci trafiła jego specyfikacja. Co oferuje Samsung Galaxy XCover 5?

Samsung Galaxy XCover 5 – parametry

Seria Galaxy XCover przeznaczona jest dla tych, którzy nie chcą „chuchać i dmuchać” na telefon. Ma on wytrzymać w warunkach, w których zwykłe smartfony zaczynają niedomagać. Woda, piach, błoto czy pył, dla tych wytrzymałych urządzeń nie stanowią żadnej przeszkody. Jego zapowiedź jest dość niespodziewana, w końcu XCover Pro miał swoją premierę na początku ubiegłego roku.

XCover 5 będzie bezpośrednim następcą wersji 4s z 2019 roku. Według ujawnionych przez leakstera o pseudonimie Sudhanshu informacji wiemy, co kryje się pod wytrzymałą obudową. Ekran ma mieć rozdzielczość HD+ 1600×720 pikseli w proporcjach 20:9. Przekątna wyświetlacza wyniesie 5,3 cala. W środku znajdziemy 4GB RAM i 64 GB wbudowanej pamięci. Z przodu dostaniemy aparat 5 Mpix, zaś z tyłu – 16 Mpix. Do dyspozycji będą więc tylko dwa aparaty.

Czytaj też: Xiaomi bez usług Google. W Chinach i oficjalnie
Czytaj też: Huawei Mate X2 z oficjalną datą premiery
Czytaj też: Kupiłeś używanego smartfona? Najpierw sprawdź czy poprzedni właściciel spłacił raty

Samsung Galaxy XCover 5 ma posiadać baterię o pojemności 3000 mAh. Naładujemy go przez port USB-C ładowarką o mocy 15W. W smartfon wbudowano również moduł LTE.

Data premiery jest jeszcze nie znana, podobnie jak to, czy zadebiutuje on w naszym kraju.