Reklama
aplikuj.pl

Samsung wspomaga ratowników medycznych pralkami i suszarkami

samsung pralki, samsung suszarki, samsung koronawirus

Podczas walki z pandemią każda pomoc jest ważna. Z ciekawą inicjatywą wyszedł teraz Samsung, który przekazał pralki i suszarki do ubrań dla Związku Zawodowego Pracowników Państwowego Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego przy „Meditrans”.

Niezwykle istotne jest, aby odzież ratowników gwarantowała im bezpieczeństwo. W końcu to oni są na pierwszej linii frontu i muszą być w pełni zabezpieczeni przed wirusem. Specjalne umundurowanie ratowników wymaga ciągłego prania w wysokich temperaturach. Stacje ratownictwa medycznego musza więc mieć odpowiedni sprzęt, który pozwoli na szybkie i skuteczne pranie ubrań.

W związku z tym Samsung przekazał pralki wyposażone w technologie pozwalające na dokładne pranie oraz suszarki, dzięki którym ubranie będzie znacznie szybciej gotowe do ponownego użytku. Jest to ogromne wsparcie, za które dziękują związkowcy.

Karol Bielski, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego “Meditrans” SP ZOZ w Warszawie, mówi:

Bardzo dziękujemy firmie Samsung za przekazanie sprzętu. Dla nas ważne jest to, że są to urządzenia wysokiej klasy, posiadające takie parametry, które pozwalają na utrzymanie mundurów ratowników w absolutnej czystości i sterylności. Pralki i suszarki trafią do najbardziej obciążonych stacji wyczekiwania, które każdego dnia przyjmują po kilkadziesiąt interwencji. Dzięki temu, że ratownicy będą mieli sprzęt na miejscu zminimalizujemy zagrożenie wynikające z konieczności przewożenia odzieży ochronnej i zyskamy czas. Cieszymy się, że Samsung dba o wspólne dobro i angażuje się w pomoc, dzięki czemu my możemy lepiej pracować.

Pralki i suszarki zostaną rozdzielone pomiędzy warszawskie stacje wyczekiwania, które przyjmują najwięcej zgłoszeń. Takiej pomocy potrzeba więcej w celu pokonania pandemii koronawirusa.

Czytaj też: Masz zapas papieru toaletowego? Sprawdź czy Ci wystarczy do końca kwarantanny