WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Science: Polish Perspectives – zagraniczna konferencja z udziałem polskich naukowców

Fundacja Polonium organizuje konferencję o nazwie Science: Polish Perspectives. Odbędzie się ona 8. i 9. listopada na Uniwersytecie w Cambridge.

W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele praktycznie wszystkich dziedzin nauki – od chemii i fizyki po literaturę i prawo. Wśród nich warto wymienić pioniera badań nad metodami obrazowania mózgu za pomocą magnetycznego rezonansu jądrowego prof. Richard Frąckowiak z University College London.

Jest nam niezmiernie miło, że będziemy mogli spotkać się ponownie. Przygotowaliśmy dla uczestników konferencji liczne panele dyskusyjne, a także kilkanaście prezentacji i zbiór ponad 20 plakatów, które wyłoniliśmy w konkursie abstraktów.

Prezes Fundacji Polonium Justyna Pielecka-Fortuna

Do tej pory konferencje z cyklu Science: Polish Perspectives odbyły się już w Sztokholmie, Delft, Berlinie, Nowym Jorku, Florencji i Zurychu. W ten sposób Fundacja Polonium poznaje oczekiwania naukowców dotyczące powrotu do kraju. Rezultatem spotkań jest już raport pt: „Niedostrzeżeni: Polska diaspora naukowa jako źródło kapitału społecznego”.

ŹRÓDŁO: Materiały prasowe