Niezwykła seria darmowych warsztatów Empiku oraz Przecinka i Kropki dla uczniów

Empik, warsztaty edukacyjne, Wiek i Kropka, szkoła podstawowa

Co wspólnego ma nauka z cytryną i miechunką? Co łączy bohaterów mitów i Harry’ego Pottera? Jak mówić, żeby nie tylko być słuchanym, ale żeby budzić zachwyt? I co zrobić, żeby maksymalnie wykorzystać potencjał swojego mózgu, który codziennie wchłania 34 gigabajty danych? Na te wszystkie pytania odpowie drużyna wyjątkowych nauczycieli w najnowszej serii warsztatów  edukacyjnych Przecinka i Kropki – #Wiem i Kropka! To będzie ciekawy powrót do szkoły!

Witajcie szkoło, przyjaciele i… lekcje. Po długich miesiącach pandemii i okresie wakacyjnym na dzieci czeka nie lada wyzwanie ponownego przyzwyczajenia się do siedzenia w ławce. Brzmi nudno? Przecież nauka może być ciekawa i pasjonująca! Wraz z drużyną superedukatorów Przecinka i Kropki wszyscy uczniowie będą mogli się o tym przekonać i powiedzieć #wiemikropka, a jednocześnie wejść w nowy rok szkolny bez stresu!Nowa, darmowa seria warsztatów edukacyjnych online Empiku odpowiada na potrzeby, które są najczęściej wskazywane w badaniach, jako najpotrzebniejsze w programie nauczania: umiejętności miękkich, interpersonalnych oraz wiedzy praktycznej. Analiza opinii rodziców poświęcona wyzwaniom powrotu do szkoły* jednoznacznie pokazuje, że teraz jak nigdy dotąd uczniowie potrzebują wsparcia i motywacji w nowym roku szkolnym.

Jakie są zagadnienia, które obecnie pasjonują dzieci? Jakiej praktycznej wiedzy brakuje w systemie nauczania? Nowe technologie i psychologia – to tematy, które stały się dla wszystkich niezwykle ważne podczas nauki zdalnej, a teraz żywo pasjonują i sprawiają, że nauka nawet bardzo skomplikowanych zagadnień jest przyjemna. Wraz z zespołem znanych, lubianych i docenianych edukatorów Przecinek i Kropka rusza z nowym programem edukacyjnym: #Wiem i Kropka!

https://www.facebook.com/watch/?v=343758563576200

Jak skutecznie wykorzystywać nowoczesne technologie w nauce wyjaśni Nauczycielka Roku 2019 – Zyta Czechowska wraz z Jolantą Majkowską (współautorką bloga specjalni.pl). Opowiedzą m.in. o interaktywnych aplikacjach, mapach myśli oraz o nauce programowania na wesoło. Anna Pactwa z Uniwersytetu Dzieci wytłumaczy, dlaczego warto popełniać błędy i jak pokonać złość. Z kolei Fundacja „Szkoła z klasą” zadba o cyberbezpieczeństwo i pokaże, co wie o nas nasz smartfon i komputer oraz jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami w internecie.

Nauczyciel z Internetów – Pan Belfer (Dawid Łasiński) zdradzi jak skutecznie się uczyć, jak radzić sobie ze stresem oraz jak motywować się do działania. Babka od polaka – Katarzyna Włodkowska nauczy, jak perfekcyjne prezentować się na forum oraz pokaże, jak można uczyć się na popkulturowych przykładach. Trenerka fitness – Ola Żelazo zadba o zdrowe kręgosłupy uczniów podczas specjalnych lekcji jogi!

Dzięki nowej serii darmowych warsztatów Empiku oraz Przecinka i Kropki uczniowie mogą być przygotowani na naukę najbardziej rozwojowych i uniwersalnych zagadnień, które niezależnie od okoliczności nauki – czy tej w szkołach, czy zdalnej – przydadzą się każdemu!

Kolejne warsztaty pojawiają się sukcesywnie i można je śledzić na stronie Empik.com oraz na fanpage’u Przecinek i Kropka na Facebooku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News