Wiemy co napędzi nowe Maserati Ghibli Trofeo i Quattroporte Trofeo

Wiemy co napędzi nowe Maserati Ghibli Trofeo i Quattroporte Trofeo

Tak jak Porsche ma swoje wersje Turbo, tak też Maserati może pochwalić się wydajniejszymi wersjami swoich modeli, które skrywają się pod nazwą Trofeo.

Dziś dowiedzieliśmy się, że tak jak nowy SUV Levante Trofeo, te dwa szybkie sedany napędzi silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem o pojemności 3,8 litra zbudowany przez Ferrari. Ten jest zaprzężony do ośmiobiegowej automatycznej skrzyni biegów ZF.

Podobnie jak w przypadku SUVa Maserati, te modele będą chwalić się mocą 580 koni mechanicznych i 730 Nm momentu obrotowego. Będą też dobijać wspólnie do 326 km/h, stając się najszybszymi sedanami Maserati w historii (via Motor1).

Wiemy co napędzi nowe Maserati Ghibli Trofeo i Quattroporte Trofeo

Idąc dalej w szczegóły, Ghibli Trofeo jest odrobinę lżejszy niż Quattroporte Trofeo, dzięki czemu jest o dwie dziesiąte sekundy szybszy w sprincie do 100 km/h, potrzebując zaledwie 4,3 sekundy. Levante Trofeo jest z kolei pojazdem tylko o napędzie AWD, a te dwa wyczynowe sedany są wspólnie wyposażone wyłącznie w układ napędu na tylne koła i mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu.

Czytaj też: Hyundai stworzył nową markę! Czekamy na samochody elektryczne Ioniq

Oprócz mocy Prancing Horse, Ghibli Trofeo i Quattroporte Trofeo mają czerwone akcenty, które wizualnie odróżniają je od mniej wydajnych wariantów. Niestety maksymalnie do 2022 roku Maserati będzie je produkował z silnikiem Ferrari, bo firma nie przedłuży obecnie wygasającej umowy na dostawy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News