WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Nowy silnik od Maserati. Czym chwali się Nettuno?

Nowy silnik od Maserati. Czym chwali się Nettuno?

Maserati ma wiele wspólnego z silnikami Ferrari, bo po prostu z nich korzysta. Dlatego tak ważna jest ujawniona właśnie jednostka Nettuno, a więc najnowszy i dostępny dla tej marki na wyłączność silnik.

Opracowany od podstaw przez Maserati silnik Nettuno poszedł przez utartą już na rynku drogę turbodoładowań. To 3-litrowa jednostka V6 z podwójnym turbodoładowaniem, która waży poniżej 220 kilogramów i która wykorzystuje suchą miskę olejową i oparty na F1 komorowy układ spalania z podwójnymi świecami zapłonowymi.

Maserati Nettuno może pochjwalić się mocą 630 koni mechanicznych przy 7500 obr./min i momentem obrotowym na poziomie 730 Nm między 3000 a 5500 obr./min. Maksymalnie rozwija 8000 RPM, a kolejność działania cylindrów sprowadza się do sekwencji 1-6-3-4-2-5 (via Motor1).

Czytaj też: Najbardziej aerodynamiczny produkcyjny samochód, to elektryk i to luksusowy

Co ważne, to pierwszy opracowany przez Maserati silnik od 20 lat, a pod kątem stosunku litrów do mocy wynosi bardzo zdrowe 210 koni na litr. Pierwsze zastosowanie Nettuno ujrzymy w modelu MC20 i z plotek wiemy, że w samochodach sportowych rozwinie 542 KM, a w SUVach 523 KM.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News