Reklama
aplikuj.pl

Pierwszy Bentley Blower 1929 już ukończony

Pierwszy Bentley Blower 1929 ukończony, Pierwszy Bentley Blower, Bentley Blower 1929 ukończony,

Nie tak dawno informowaliśmy, że Bentley rozpoczął składanie nowych modeli Blower z 1929 roku, a dziś mamy przyjemność poinformować, że pierwszy z planowanych modeli został już ukończony.

Bentley Blower 1929 już skompletowany

Bentley już przed rokiem ogłosił, że wyprodukuje 12 egzemplarzy modeli Blower 1929 w ramach Blower Continuation Series w ramach pierwszej w historii rekonstrukcji przedwojennego samochodu wyścigowego. 12 egzemplarzy w tym planie nie wzięło się znikąd, bo to liczba wyścigów, w których wzięły udział oryginalne Blowery.

Czytaj też: Elektryczna przyszłość Bentleya już oficjalnie
Czytaj też: Pierwszy elektryczny samochód Bentley. Czym będzie?
Czytaj też: Bentley Flying Spur dostępny już z V8. Czym różni się od wersji z silnikiem W12?

W nowym wydaniu będą praktycznie identyczne „prócz niewielkich aktualizacji pod względem bezpieczeństwa”. Nowe Blower zachowają tłoczoną stalową ramę, zawieszenie na resorach piórowych i mechaniczne hamulce bębnowe o średnicy 400 mm, a także czterocylindrowy silnik o pojemności 4,5-litra z doładowaniem, który wytwarza całe 240 koni mechanicznych.

Proces ich produkcji poprzedziło rozłożenie oryginalnego Blowera na czynniki pierwsze (tego o podwoziu HB 3403), aby zeskanować i skatalogować każdą z części. W projekcie brali udział światowej klasy specjaliści.

Czytaj też: Audi S8 kontra Bentley Flying Spur na prostej
Czytaj też: Oficjalny debiut Bentley Bentayga Speed 2021
Czytaj też:
Luksus w nowym wydaniu, czyli Bentley Continental GT Mulliner

Bentley przeprowadzi teraz testy drogowe tego prototypowego samochodu pod kątem trwałości, przejeżdżając około 8000 km po torze testowym w sposób symulujący skutki około 35000 km przebiegu ulicznego w rzeczywistym świecie. Będzie to test prędkości maksymalnej, który, mamy nadzieję, zostanie przeprowadzony w skórzanym kasku i goglach.