Reklama
aplikuj.pl

Pierwszy elektryczny samochód Bentley. Czym będzie?

Pierwszy elektryczny samochód Bentley, EV Bentleya, BEV Bentleya

Firma Bentley ogłosiła wcześniej znaczące rozszerzenie swoich planów elektryfikacji, wyznaczając kilka konkretnych lat i ogromną transformację w ciągu najbliższych 10 w ramach strategii „Beyond100”. Czym jednak będzie ten wyjątkowy, pierwszy elektryczny samochód Bentley?

Pierwsze BEV Bentleya

Przejście na neutralny pod kątem emisji napęd u Bentleya rozpocznie się od hybryd plug-in, a dwie z nich zadebiutują na rynku już w przyszłym roku. Niestety oficjalnie nie ma ani słowa o roku premiery Bentleya napędzanego tylko i wyłącznie elektronami.

Czytaj teżAudi S8 kontra Bentley Flying Spur na prostej
Czytaj też: 
Oficjalny debiut Bentley Bentayga Speed 2021
Czytaj też: 
Bentley rozpoczyna składanie nowych modeli Blower z 1929 roku

Bentley jest jednym z tych producentów, który nie spieszył się jeszcze z szybkim rozwojem pojazdów zelektryfikowanych lub w pełni elektrycznych. Teraz dowiedzieliśmy się od Autocar, że pierwszym seryjnym pojazdem elektrycznym marki może być wysoko-jeżdżący sedan oparty na niestandardowej architekturze opracowywanej obecnie przez inżynierów Grupy Volkswagen.

Czytaj teżBentley Flying Spur dostępny już z V8. Czym różni się od wersji z silnikiem W12?
Czytaj też: Bentley rozpieszcza luksusem w czteroosobowej wersji Flying Spur
Czytaj też: 
Flying Spur jako hybryda plug-in w planach Bentleya?

Ten nowy Bentley będzie bardzo różnił się od wszystkiego, co kiedykolwiek widzieliśmy w ofercie tej marki. Przejście na energię elektryczną odblokuje nowy potencjał dla zespołu projektowego, a przez nowe ograniczenia i możliwości zaowocuje to pierwszym takim Bentleyem w historii.