Reklama
aplikuj.pl

Znacie ten silnik od Jaguar Land Rover? Firma świętuje związany z nim sukces

Jaguar Land Rover dumnie ogłosił, że wyprodukował właśnie ponad 1,5 miliona silników Ingenium w swoim centrum produkcji silników w Wolverhampton.

Ten kamień milowy dla firmy obejmuje całkowicie aluminiową rodzinę silników Ingenium, w których skład wchodzą dopracowane i wydajne silniki wysokoprężne, benzynowe i zelektryfikowane. Ta linia została zaprojektowana w celu maksymalizacji osiągów przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu na środowisko i kosztów eksploatacji dla kierowców.

Najnowsza wersja silnika Ingenium sprowadza się do sześciocylindrowej jednostki wysokoprężnej z technologią łagodnej hybrydy, która napędza nowy model Range Rover i Range Rover Sport (via Motor1). Co ważne, Jaguar Land Rover będzie nadal rozwijał rodzinę silników Ingenium na drodze ku przyszłości bezemisyjnej.

Czytaj też: Klasyczne Mini z silnikiem Hondy Civic może zachwycić

Ten nowy sześciocylindrowy silnik wysokoprężny jest zgodny z podobnym sześciocylindrowym silnikiem benzynowym z zeszłego roku. Oba mają tę samą kluczową architekturę, głowicę cylindrów, blok cylindrów i wał korbowy, a także cechuje je identyczny proces montażu i testowania.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News